WIELU CHĘTNYCH PO PUCHAR RAJCÓW. DOBRY WYSTĘP GDAŃSZCZAN02.03.2013, 21:47

Dziś w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 7 odbył się VII turniej „ O Puchar Rajców Gdańskich” we florecie dzieci i młodzików, rozgrywany pod tradycyjnym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska – Bogdana Oleszka. Gośćmi imprezy byli radni Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska – gdańscy licealiści.
Gdańszczanie odnieśli dwa zwycięstwa: Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk; trener Andrzej Witkowski) w kategorii dzieci i Łukasz Pilszak (UKS Atena Gdańsk; trener Krzysztof Walka) w kategorii młodzika , a ponadto na podium znalazło się troje gdańszczan.
Łącznie, w całych zawodach walczyło 214 młodych florecistów z Polski i Szwecji.


WYNIKI

Dzieci (10-11 lat):

1. Kaja Jabłonowska w finale 8:1
2. Maja Sobczak-Domańska (obie MKS Kusy Szczecin)
3. Natalia Kostera (AZS-AWF Warszawa) i Alicja Zakrzewska (UKS Atena Gdańsk)
5. Oliwia Dębicka
6. Roksana Papużyńska (obie MKS Kusy Szczecin)
7. Wiktoria Mieszała (Warta Śrem)
8. Michalina Daniewska (AZS-AWF Warszawa)
…………………………………………………………………….
10. Julia Sołtys
11. Zofia Ban (obie UKS de La Salle Gdańsk)
12. Agata Czarkowska
13. Marta Oklińska (obie Atena)
14. Aleksandra Krupińska (de La Salle)
15. Marcelina Turbiarz (Atena)
16. Natalia Szemplińska (de La Salle)


Startowało 36 zawodniczek.






1. Adam Podralski (Atena) w finale 8:4
2. Igor Bołdziło (UKS MDK-5 Bydgoszcz)
3. Jeremi Berestek i Alex Kaszycki (obaj MKS Kusy Szczecin)
5. Mateusz Biedrzycki (AZS-AWF Warszawa)
6. Rafał Janczukiewicz (Atena)
7. Ryszard Chmielewski (MKS Kusy Szczecin)
8. Krzysztof Fijałkowski (UKS Pałac Młodzieży Syrena)
………………………………………………………….
10. Filip Bobras
12. Filip Mech
13. Maksymilian Wąsowicz
14. Jakub Gaffke
15. Michał Plenikowski
16. Piotr Kaśków (wszyscy UKS Atena)

Startowało 51 zawodników




Młodzicy (12-14 lat):





1. Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) w finale 9:3
2. Joanna Toporska (Atena)
3. Patrycja Schmidt (MKS Kusy Szczecin) i Julia Włosińska (AZS-AWF Warszawa)
5. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle)
6. Maja Holberg (Szwecja)
7. Jagoda Dyba (Polonia Leszno)
8. Oliwia Szabelska (AZS UKW Bydgoszcz)
……………………………………………………………………….
9. Marta Mech
10. Natalia Muklewicz
12. Katarzyna Winiarska
13. Katarzyna Stawiarska
15. Julia Lidzbarska
16. Julia Janik (wszystkie UKS Atena)

Startowało 66 zawodniczek.







1. Łukasz Pilszak w finale 11:10
2. Michał Olbromski (obaj Atena)
3. Isak Holmdahl (Szwecja) i Szymon Piechota (IKS Jamalex Leszno)
5. Karol Łukasiewicz (UKS Atena)
6. Ignacy Szypulski (IKS Warszawa)
7. Krzysztof Karpowicz
8. Adam Wiśniewski (obaj Atena)
……………………………………………………………..
9. Mateusz Dołżycki (UKS de La Salle)
10. Piotr Borowiec (Atena)
11. Konrad Kosycarz (de La Salle)
12. Marcel Druszkowski
15. Mateusz Możejko (obaj UKS Atena)

Startowało 61 zawodników.




Najbliższym startem dla gdańskich młodych szermierzy będą tradycyjne zawody we Wrocławiu „Challenge Wratislavia” w dniach 23-24 marca.