ZWYCIĘSTWO ROSJANINA W PŚ FLORECISTÓW W LA CORUNII26.02.2013, 12:26
W ubiegły weekend odbył się kolejny turniej Pucharu Świata florecistów. Tym razem zawodnicy udali się do La Corunii, gdzie po raz dwudziesty odbyły się zawody "Ciudad de A Coruña. W konkurencji indywidualnej zwyciężył Rosjanin Artur Achmatchuzin, dla którego jest to życiowy sukces. Co ciekawe, przy każdym jego pojedynku pilnie sekundował mu Stefano Cerioni. To nie pomyłka. Od nowego sezonu to właśnie ten bardzo ekspresyjny, momentami wręcz arogancki i buńczuczny Włoch jest selekcjonerem floretowej reprezentacji Rosji. Turniej w La Corunii był dlań pierwszym w nowej roli. Jak widać, jego obecność dobrze służy florecistom zza naszej wschodniej granicy. No, przynajmniej Achmatchuzinowi. Rosjanin w finale pokonał Juna Heo. Drugie miejsce w PŚ, to dla Koreańczyka również największe osiągnięcie w karierze, mimo że nie pomagał mu w tym żaden krzykliwy Włoch. Trzecie miejsca wywalczyli dwaj Amerykanie: Alexander Massialas i Gerek Meinhardt. Najlepszy z Polaków, Paweł Kawiecki, zajął 27 lokatę.
W niedzielnym turnieju drużynowym, mimo że bez Cerioniego w roli trenera, zwyciężyli Włosi. Azzurri w finale pokonali młodych, ambitnych i walecznych chłopaków z USA, którzy na dobre zadomowili się w światowej czołówce męskiego floretu. Ostatnie miejsce na podium zajęli nowi podopieczni „farbowanego lisa”, czyli Rosjanie. Polacy walczący w składzie: Paweł Kawiecki, Paweł Osmański, Piotr i Michał Janda (wszyscy Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zajęli dwunastą pozycję, niespodziewanie przegrywając w 1/8 finału z drużyną Egiptu.

Poniżej znajdują się wyniki zawodów w La Corunii oraz dwóch turniejów PŚ juniorów, które odbyły się tydzień wcześniej.


WYNIKI:

TURNIEJ INDYWIDUALNY PŚ W LA CORUNII:

Ćwierćfinały:
Artur Achmatchuzin (Rosja) – Marcel Marcilloux (Francja) 15:6
Jun Heo (Korea) – Andrea Cassara (Włochy) 15:14
Alexander Massialas (USA) – Andrea Baldini (Włochy) 15:14
Gerek Meinhardt (USA) – James Davis (Wielka Brytania) 11:10

Półfinały:
Achmatchuzin – Massialas 15:9
Heo – Meinhardt 15:6

Finał:
Achmatchuzin – Heo 15:7

Kolejność:
1. Artur Achmatchuzin (Rosja)
2. Jun Heo (Korea)
3. Alexander Massialas (USA)
3. Gerek Meinhardt (USA)
5. Andrea Cassara (Włochy)
6. Andrea Baldini (Włochy)
7. James Davis (Wielka Brytania)
8. Marcel Marcilloux (Francja)
…………………………
27. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
42. Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
60. Leszek Rajski (Wrocławianie)
61. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
67. Maciej Włosek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
140. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 151 zawodników


Walki Polaków:

1/32:
Paweł Kawiecki – Jerome Jault (Francja) 15:12
Paweł Osmański – Marcus Mepstead (Wielka Brytania) 6:15
Leszek Rajski – Giorgio Avola (Włochy) 11:15
Michał Janda – Valerio Aspromonte (Włochy) 12:15

1/16:
Paweł Kawiecki – Andrea Baldini 7:15




TURNIEJ DRUŻYNOWY PŚ W LA CORUNII:

Ćwierćfinały:
Włochy – Egipt 45:21
USA – Francja 45:41
Rosja – Chiny 45:33
Niemcy – Wielka Brytania 45:38

Półfinały:
Włochy – Rosja 45:32
USA – Niemcy 45:35

Finał:
Włochy – USA 45:30

Mecz o 3 miejsce:
Rosja – Niemcy 45:38

Kolejność:
1. Włochy
2. USA
3. Rosja
4. Niemcy
5. Chiny
6. Francja
7. Wielka Brytania
8. Egipt
……………..
12. Polska

Startowało 21 zespołów

Mecze Polaków:

1/8:
Polska – Egipt 45:34

O miejsca 9-12:
Polska – Kanada 45:40

Polska – Czechy 41:45

Polska – Korea 42:45



TURNIEJ PŚ JUNIORÓW W AIX-EN-PROVENCE:

Ćwierćfinały:
Maximilien Chastanet (Francja) – Thomas Antoine (Francja) 15:12
Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) – Niklas Uftring (Niemcy) 15:14
Paweł Borontow (Rosja) – Cedric Nkene (Francja) 15:8
Mark Perelmann (Niemcy) – Jeremy Keryhuel (Francja) 15:11

Półfinały:
Chastanet – Perelmann 15:8
Kozłowski – Borontow 15:10

Finał:
Chastanet – Kozłowski 15:13

Kolejność:
1. Maximilien Chastanet (Francja)
2. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
3. Paweł Borontow (Rosja)
3. Mark Perelmann (Niemcy)
………………..
25. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
27. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
42. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
43. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
46. Dominik Przyłuski (AZS AWF Warszawa)
69. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
71. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
84. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
87. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
99. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie)
102. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)

Startowało 116 zawodników

Walki Polaków:

1/32:
Szymon Kozłowski – Quentin Lefevre (Francja) 15:8
Krystian Gryglewski – Michał Siess 15:12
Jakub Surwiłło – Ciaran Veitenheimer 15:13
Bartosz Cegielski – Felix Christel 13:15
Dominik Przyłuski – Jeremy Keryhuel (Francja) 4:15

1/16:
Szymon Kozłowski – Andre Raisch (Niemcy) 15:11
Krystian Gryglewski – Piero Franco (Włochy) 4:15
Jakub Surwiłło – Alexander Tsoronis (Dania) 9:15

1/8:
Szymon Kozłowski – Nikita Nagajew (Rosja) 15:9




TURNIEJ PŚ JUNIOREK W BUDAPESZCIE:

Ćwierćfinały:
Francesca Palumbo (Włochy) – Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) 15:8
Jana Alborowa (Rosja) – Maud Rouas (Francja) 15:10
Camilla Rivano (Włochy) – Krystyna Samsonowa (Rosja) 15:9
Oksana Pogrebniak (Rosja) – Risa Kawamura (Japonia) 15:5

Półfinały:
Palumbo – Pogrebniak 15:12
Alborowa – Rivano 15:12

Finał:
Palumbo – Alborowa 15:9

Kolejność:
1. Francesca Palumbo (Włochy)
2. Jana Alborowa (Rosja)
3. Camilla Rivano (Włochy)
3. Oksana Pogrebniak (Rosja)
5. Krystyna Samsonowa (Rosja)
6. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
7. Risa Kawamura (Japonia)
8. Maud Rouas (Francja)
……………………….
10. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
14. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
18. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
21. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
29. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
41. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
48. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
57. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
63. Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń)
91. Sylwia Mikuś (Wrocławianie)

Startowało 106 zawodniczek


Walki Polek:

1/32:
Martyna Długosz – Elisabetta Bianchin (Włochy) 15:7
Marika Chrzanowska – Fruzsina Golya (Węgry) 15:12
Julia Walczyk – Haruka Yanaoka (Japonia) 13:12
Natalia Gołębiowska – Julia Chrzanowska 13:11
Zuzanna Sobczak – Barbara Oravetz (Węgry) 15:14
Sandra Sulik – Isabelle Stan (Rumunia) 15:8
Anna Szymczak – Tamina Knauer (Niemcy) 10:15
Aleksandra Lasic – Reka Balogh (Rumunia) 8:15
Magdalena Bochenek – Flora Tran (Francja) 11:15

1/16:
Martyna Długosz – Franziska Schmitz (Niemcy) 15:14
Marika Chrzanowska – Beatrice Argenti (Włochy) 15:14
Julia Walczyk – Sandra Sulik 15:8
Natalia Gołębiowska – Oksana Pogrebniak 6:15
Zuzanna Sobczak – Risa Kawamura 10:15

1/8:
Martyna Długosz – Julia Walczyk 12:11
Marika Chrzanowska – Maud Rouas 9:15








Kawka