PODIA W LESZNIE BEZ POLAKÓW27.12.2012, 10:30
Korzystając ze świąteczno-noworocznego rozluźnienia nadmieniamy, iż w połowie grudnia w Lesznie odbył się turniej Pucharu Świata Juniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Triumfy święcili przyjezdni. Wśród kobiet zwyciężyła Kanadyjka – Alanna Goldie, która po drodze do pierwszego miejsca pokonała cały zastęp Rosjanek. W czołowej ósemce znalazły się dwie Polki - torunianka Julia Chrzanowska i Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk).
W konkurencji męskiej równych sobie nie miał Aleksander Czupenicz. Reprezentant Czech w ćwierćfinale pokonał najlepszego Polaka zawodów – Szymona Kozłowskiego (Budowlani Toruń).



WYNIKI:

FLORET KOBIET

Ćwierćfinały:
Alanna Goldie (Kanada) - Swietłana Tripapina (Rosja) 15:11
Wiktoria Aleksiejewa (Rosja) - Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:11
Krystyna Samsonowa (Rosja) - Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:6
Lejla Ririewa (Rosja) - Eleanor Harvey (Kanada) 15:12

Półfinały:
Goldie - Samsonowa 15:12
Aleksiejewa - Piriewa 15:7

Finał:
Goldie - Aleksiejewa 15:9

Kolejność:
1. Alanna Goldie (Kanada)
2. Wiktoria Aleksiejewa (Rosja)
3. Lejla Ririewa (Rosja)
3. Krystyna Samsonowa (Rosja)
5. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
6. Eleanor Harvey (Kanada)
7. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
8. Swietłana Tripapina (Rosja)
……………………………………………………………..
9. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
11. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
14. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
15. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
23. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
25. Sylwia Mikuś (Wrocłwianie)
27. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
33. Beata Żurowska (Wrocłwianie)
34. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
39. Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń)
43. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
44. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51. Aleksandra Frąckowiek (Wrocłwianie)
55. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)
57. Maja Opolska (AZS AWF Warszawa)
60. Roma Ptak (AZS AWF Poznań)
65. Aleksandra Opolska (AZS AWF Warszawa)
68. Adrianna Frąckowiek (Wrocłwianie)

Startowało 70 zawodniczek




FLORET MĘŻCZYZN

Ćwierćfinały:
Aleksander Czupenicz (Czechy) - Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) 15:4
Stephen Mageras - Nobuo Bravo (obaj USA) 15:12
Brian Kaneshige (USA) - Miguel Navas (Belgia) 15:12
Mark Perelmann (Niemcy) - Alexander Tsoronis (Dania) 15:13

Półfinały:
Mageras - Kaneshige 15:5
Czupenicz - Perelmann 15:4

Finał:
Czupenicz - Mageras 15:8

Kolejność:
1. Aleksander Czupenicz (Czechy)
2. Stephen Mageras (USA)
3. Brian Kaneshige (USA)
3. Mark Perelmann (Niemcy)
5. Alexander Tsoronis (Dania)
6. Nobuo Bravo (USA)
7. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
8. Miguel Navas (Belgia)
…………………………………………………………………….
9. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
16. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
23. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
24. Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
25. Andrzej Rządkowski (Wrocławianie)
28. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
30. Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie)
35. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
36. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
38. Patryk Kolak (IKS Jamalex Leszno)
41. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
56. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58. Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
59. Mikołaj Rygus (Polonia 1912 Leszno)
66. Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)
68. Patryk Szulpin (UKS Atena Gdańsk)
70. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
72. Bartosz Małecki (AZS AWF Poznań)
73. Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
80. Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań)
81. Dominik Przyłuski (AZS AWF Warszawa)
86. Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław)
86. Mikolaj Wietrzykowski (Polonia 1912 Leszno)

Startowało 91 zawodników.







Kawka