AMSTERDAMSKA SATELITA "OCIEPLONA"14.11.2012, 08:44
W ubiegły weekend w Amsterdamie odbył się satelitarny turniej Pucharu Świata we florecie mężczyzn. Były to pierwsze pucharowe zawody w tej kategorii w sezonie 2012/2013. Równych sobie nie miał wieloletni reprezentant Polski, medalista Mistrzostw Świata i Europy, Tomasz Ciepły. Akademik z Poznania po eliminacji grupowej został rozstawiony z pierwszym numerem. Zmagania pucharowe rozpoczął on od rewanżu za niedawne Akademickie Mistrzostwa Polski. Jego przeciwnikiem był bowiem Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk). Rewanż był udany, kolejne walki również. „El Profesor” zadawał trafienia z dużą łatwością i widać było, że pojednki sprawiają mu dużo przyjemności. Dopiero w finale, gdzie naprzeciw niego stanął najlepszy Ukrainiec, Rościsław Hercyk, Tomasz poczuł trudy turnieju. Nie przeszkodziło mu to jednak pokonać kolegę zza wschodniej granicy. W finałowej ósemce znalazł się jeszcze jeden Polak, klubowy kolega Ciepłego – Damian Koper. Najlepszy gdańszczanin, Michał Janda został sklasyfikowany na 17 pozycji. Na obronę „Jandka” pozostaje fakt, że od dłuższego czasu zmaga się on z dolegliwościami bólowymi w odcinku piersiowym kręgosłupa.