10 MIEJSC NA PODIUM SZERMIERZY UKS ATENA W PUCHARZE PREZYDENTA GDAŃSKA, TYTUŁ AMP DLA F. PŁOCHARSKIEGO04.11.2012, 15:15
Wczoraj w Poznaniu rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski we florecie. Złoty medal w konkurencji mężczyzn wywalczył zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk, Filip Płocharski. „Płochar” po drodze do tytułu wyeliminował faworyta gospodarzy, Tomasza Ciepłego, który został sklasyfikowany na piątej pozycji. Brązowy medal zdobył klubowy kolega Płocharskiego - Tomasz Sinoracki. Wśród kobiet triumfowała Małgorzata Susfał z klubu D’Artagnan Ursynów.
W tym samym czasie na planszach Gdańskiej Szkoły Floretu odbyła się druga edycja turnieju „O Puchar Prezydenta Gdańska” we florecie dzieci i młodzików. Na starcie stanęło aż 123 młodych szermierzy. UKS Atena Gdańsk wprowadził na podium dziesięcioro swoich reprezentantów. Na najwyższym stopniu stanęli Joanna Toporska i Piotr Borowiec – oboje w kategorii młodzików. W obu przypadkach finałowe potyczki były także wewnętrzną sprawą adeptów Gdańskiej Szkoły Floretu. Asia pokonała bowiem w decydującym pojedynku Martę Mech, a Piotrek Jerzego Wielińskiego.




Słusznie zauważono, że nawet bez podium od razu widać, kto jest na jego najwyższym stopniu




WYNIKI:


AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI:

FLORET MĘŻCZYZN:

Ćwierćfinały:
Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) 15:12
Mikołaj Basiński – Oskar Metza (obaj AZS AWF Poznań) 15:12
Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Wojciech Zabłocki (AZS AWF Warszawa) 15:10
Rafał Wiśniewski – Damian Koper (obaj AZS AWF Poznań) 15:10

Półfinały:
Płocharski – Wiśniewski 15:10
Basiński – Sinoracki 15:8

Finał:
Płocharski – Basiński 15:12

Kolejność:
1. Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
3. Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
5. Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań)
6. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
7. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
8. Wojciech Zabłocki (AZS AWF Warszawa)

Startowało 18 zawodników



FLORET KOBIET:

Ćwierćfinały:
Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów) – Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań) 15:10
Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) – Agnieszka Purowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10
Zuzanna Wieczorek – Klaudia Adamska (obie AZS AWF Poznań) 9:4
Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań) – Dominika Lipkowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:13

Półfinały:
Susfał – Ciesielska 15:12
Synoradzka – Wieczorek 15:5

Finał:
Susfał – Synoradzka 15:11

Kolejność:
1. Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów)
2. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
3. Zuzanna Wieczorek (AZS AWF Poznań)
3. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
5. Klaudia Adamska (AZS AWF Poznań)
6. Dominika Lipkowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
7. Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
8. Agnieszka Purowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 10 zawodniczek



II TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA GDAŃSKA:

DZIEWCZĘTA:

DZIECI:

Finał:
Maja Sobczak-Domańska – Kaja Jablonowska (obie MKS Kusy Szczecin) 8:4

Kolejność:
1. Maja Sobczak-Domańska
2. Kaja Jablonowska (obie MKS Kusy Szczecin)
…………………………
3. Marta Pluta (trener fechmistrz Longin Szmit)
3. Alicja Zakrzewska (trener fechmistrz Longin Szmit)
5. Agata Czarkowska
6. Malwina Kołodziejczyk
7. Joanna Witkiewicz
9. Laura Szmit
9. Oliwia Żelechowska
11. Laura Dąbrowska
12. Wiktoria Wasiuk
14. Olga Patoka
15. Alicja Kisielewska
16. Marta Oklińska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 26 zawodniczek



MŁODZICZKI:

Finał:
Joanna Toporska – Marta Mech (obie UKS Atena Gdańsk) 12:3

Kolejność:
1. Joanna Toporska
2. Marta Mech
……………………………
3. Martyna Miłogrodzka (wszystkie UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak)
5. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Zuzanna Bober (UKS Atena Gdańsk)
8. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk)
9. Julia Lidzbarska
11. Katarzyna Stawiarska
12. Zofia Kędziora
13. Agnieszka Wierzchowska
14. Anna Wyganowska
15. Katarzyna Winiarska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
16. Zuzanna Rompczyk (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 29 zawodniczek



Najlepsze młodziczki turnieju O Puchar Prezydenta Gdańska




CHŁOPCY:

DZIECI:

Finał:
Jeremi Berestek (MKS Kusy Szczecin) – Igor Bołdziło (UKS MDK-5 Bydgoszcz) 8:6

Kolejność:
1. Jeremi Berestek (MKS Kusy Szczecin)
2. Igor Bołdziło (UKS MDK-5 Bydgoszcz)
………………………….
3. Adam Podralski (trener Andrzej Witkowski)
5. Filip Bobras
9. Maksymilian Wąsowicz
12. Wojciech Polidowski
15. Maciej Radomski
16. Miłosz Skrzypkowski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 33 zawodników



MŁODZICY:

Finał:
Piotr Borowiec – Jerzy Wieliński (obaj UKS Atena Gdańsk) 12:7

Kolejność:
1. Piotr Borowiec (trenerzy Anna Sobczak i Krzysztof Walka)
2. Jerzy Wieliński (trener Andrzej Witkowski)
……………………..
3. Kacper Bobras (trener Andrzej Witkowski)
3. Adam Wiśniewski (trenerzy Anna Sobczak i Krzysztof Walka)
5. Bartosz Ruczyński
7. Michał Szewczyk
8. Michał Olbromski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)
9. Mateusz Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)
10. Karol Łukasiewicz
13. Filip Skraburski
14. Bartosz Goc
16. Mateusz Możejko (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 35 zawodników






Najlepsi młodzicy turnieju O Puchar Prezydenta Gdańska







Kawka