DRUGA ODSŁONA PP JUNIORÓW WE FLORECIE NIE DLA GDAŃSZCZAN28.10.2012, 17:59
W sobotę, 27 października br. odbył się drugi turniej Pucharu Polski florecistek i florecistów w kategorii juniorów. Rozegrane we Wrocławiu zawody zdominowali zawodnicy wywodzący się ze Szczecina. We florecie kobiet triumfowała Martyna Długosz. Zawodniczka MKS Kusy Szczecin finale zwyciężyła Julię Walczyk ze Zjednoczonych Pabianice. Rundę wcześniej szczecinianka jednym trafieniem pokonała najlepszą gdańszczankę turnieju, zwyciężczynię pierwszej odsłony PP – Natalię Gołębiowską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która ukończyła zmagania na 3 pozycji.
We florecie mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Oskar Metza. Zawodnik ten od paru lat reprezentuje AZS AWF Poznań, ale swe pierwsze szermiercze kroki stawiał również w klubie MKS Kusy Szczecin. W decydującym pojedynku Metza pokonał Jakuba Surwiłłę z AZS AWF Warszawa. Gdańszczanie, którzy w pierwszej pucharowej potyczce tego sezonu zajęli całe podium, tym razem wypadli słabiej. Najwyżej sklasyfikowani zostali Krystian Gryglewski i Ksawery Nowosielski (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - ex aequo na 9 miejscu.

WYNIKI:

FLORET KOBIET:

Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) - Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 15:9
Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) - Beata Żurowska (Wrocławianie) 9:3
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń) 15:4
Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) - Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:10

Długosz - Gołębiowska 8:6
Walczyk - Chrzanowska 8:7

Długosz - Walczyk 15:8

1. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
3. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
3. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
5. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
7. Magdalena Bochenek (Budowlani Toruń)
8. Beata Żurowska (Wrocławianie)
…………………………..
10. Zuzanna Sobczak
11. Martyna Przybyłowicz (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

3. Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie)
5. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
6. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
7. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
8. Jakub Jurewicz (Zjednoczeni Pabianice)