TRWA DOSKONAŁA PASSA S.GRUCHAŁY.P¦ W SALZBURGU.23.02.2004, 11:43
W dniach 21-22.02.br. w Salzburgu odbyły się po raz 44 zawody P¦ we florecie kobiet. Wspaniale spisała się Sylwia Gruchała (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), która wygrała drugie z rzędu i szóste w karierze zawody P¦. Trzy tygodnie temu w Como finałow± przeciwniczk± Polki także była mistrzyni olimpijska i aktualna mistrzyni ¶wiata – Valentina Vezzali (Włochy).Także wtedy Polka wygrała jednym trafieniemi w dodatkowym czasie walki.
W czołowej 16-tce znalazły się jeszcze dwie Polki: Magdalena Mroczkiewicz i Anna Rybicka. Szkoda, że walce o ćwierćfinał spotkały się w bratobójczej walce S.Gruchała i A.Rybicka.

WYNIKI:
Półfinały:Sylwia Gruchała (Polska)-Gabriella Varga (Wegry)15:11, Valentina Vezzali(Włochy)-Adeline Wuilleme(Francja) 9:7
Finał:Gruchała-Vezzali 10:9

Kolejno¶ć:
1.Gruchała
2.Vezzali
3.Varga i Wuilleme
5.Swietłana Bojko(Rosja)
6.Laura Carlescu-Badea(Rumunia)
7.Anja Mueller (Niemcy)
8.Hyun Hee Nam (Korea)


Miejsca pozostałych Polek:
13.Magdalena Mroczkiewicz
15.Anna Rybicka
36.Katarzyna Kryczało
40.Małgorzata Wojtkowiak
61.Karolina Chlewińska
65.Joanna Bórkowska
67.Alina Kujawa
71.Magdalena Knop
76.Anna Janas

Startowało 106 florecistek.


Walki Polek w turnieju głównym:

Sylwia Gruchała(Sietom AZS-AWFiS Gdańsk):1/32 – Tajima Waka (Japonia) 15:7, 1/16-Julia Kakimowa (Rosja) 15:7, 1/8-Anna Rybicka 12:11, ¼-Swietłana Bojko (Rosja) 15:10

Magdalena Mroczkiewicz (Sietom):1/32– Ayelet Ohayon (Izrael) 15:5, 1/16-Rita Koenig-Roemer (Niemcy) 15:11, 1/8- Laura Carlescu- Badea (Rumunia) 8:15

Anna Rybicka (Sietom):1/32 – Szilvia Jeszenszky (Węgry) 15:5, 1/16-Edina Knapek (Węgry) 15:11, 1/8-Sylwia Gruchała 11:12

Katarzyna Kryczało (Sietom): 1/32– Hannah Thompson (USA) 3:15

Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań): 1/32– Wiktoria Nikiszina (Rosja) 11:12

Karolina Chlewińska ( Sietom):1/32 – Giovanna Trillini (Włochy) 11:15




Ranking ¶wiatowy florecistek:
1.Vezzali 293 pkt
2.Gruchała 290
3.Giovanna Trillini(Włochy) 217
4.Aida Mohamed (Węgry) 175
5.Jekaterina Juszewa (Rosja) 172
6.Wuilleme 160
7.Roxana Scarlat (Rumunia) 157
8.Bojko 138
9.Carlescu-Badea 133
10.Koenig-Roemer 115


Następne turnieje P¦ odbęd± się w Seulu- 28-29.02.(ind) i 1.03. (druz.) oraz w Szanghaju 6-7.03.