1 ZWYCIESTWO I 5 MIEJSC GDAŃSZCZAN NA PODIUM W TORUNIU.24.09.2012, 09:50
W Toruniu odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy we florecie młodzików , dzieci i zuchów. W średniej kategorii wśród dziewcząt triumfowała Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski). W kategorii młodzików drugie miejsce zajęła Alicja Szostakiewicz, a miejsca trzecie Patrycja Rudzińska i Marta Mech (wszystkie UKS Atena Gdańsk, trenerzy Andrzej Witkowski i Konrad Pietrusiak). Ponadto UKS Atena miał jeszcze dwoje zawodników na podium: wśród zuchów 3 miejsce Malwina Kołodziejczyk , a wśród dzieci Dawid Gerasik (trenerka obojga - Anna Lidzbarska).


WYNIKI

FLORET CHŁOPCÓW:

MŁODZICY:

Kolejność:
1. Tomasz Stróżyński (AZS UKW Bydgoszcz)
2. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)
3. Michał Koślicki (AZS UKW Bydgoszcz) i Adrian Wojtkowiak (IKS Jamalex Leszno)
................................
10. Patryk Martyniak
11. Mikołaj Rudnicki
15. Łukasz Pilszak (wszyscy UKS Atena Gdańsk)


Startowało 82 zawodników


DZIECI:

Kolejność:
1. Kacper Szczypiński (Kolejarz Wrocław)
2. Mikołaj Bem (AZS-AWF Poznań)
3. Mateusz Bołąkowski (MKS Kusy Szczecin) i Dawid Gerasik (UKS Atena Gdańsk)
.....................................
5. Jakub Dołżycki (UKS de La Salle)
15. Stanisław Krajewski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 51 zawodników



ZUCHY:

Kolejność:
1. Iwo Szenk
2. Piotr Sowa (obaj Kolejarz Wrocław)
3. Adam Chtioui (Budowlani Toruń) i Tymoteusz Pander (KSz Wrocławianie)
.....................................
7. Maksymilian Wąsowicz
10. Stanisław Korzeniewski
11. Miłosz Tuszkowski
12. Kajetan Kaszubowski
13. Tomasz Marszalec
15. Wiktor Lijewski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 20 zawodników



DZIEWCZĘTA:

MŁODZICY:

Kolejność:
1. Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno)
2. Alicja Szostakiewicz
3. Patrycja Rudzińska i Marta Mech (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
......................................
5. Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk)
6. Marzena Czerwińska
7. Anna Borkowska (obie UKS de La Salle Gdansk)
11. Martyna Miłogrodzka
12. Joanna Toporska
13. Natalia Muklewicz
15. Wiktoria Szewczyk (wszystkie UKS Atena Gdańsk)


Startowało 60 zawodniczek



DZIECI:

Kolejność:
1. Karolina Murawska (UKS de La Salle Gdańsk)
2. Maja Sobczak-Domańska
3. Hanna Dziwosz (obie MKS Kusy Szczecin) i Katarzyna Turkiewicz (KSz Wrocławianie)
.............................................
8. Julia Bessman (UKS de La Salle Gdańsk)
9. Katarzyna Winiarska
12. Natalia Grznkowicz
13. Małgorzata Bajków (wszystkie UKS Atena Gdańsk)


Startowało 46 zawodniczek



ZUCHY:

Kolejność:
1. Antonina Lachman (AZS-AWF Poznań)
2. Michalina Daniewska (AZS-AWF Warszawa)
3. Malwina Kołodziejczyk (UKS Atena Gdańsk) i Ewelina Sawalska ( MKS Kusy Szczecin)
.............................................
5. Oliwia Buczyło
8. Laura Szmit
9. Laura Dąbrowska (wszystkie UKS Atena)
12. Alicja Argulewicz (UKS de La Salle Gdańsk)
13. Oliwia Żelechowska
15. Dominika Plichta
16. Marta Oklińska (wszystkie UKS Atena)


Startowało 20 zawodniczek



W najbliższą sobotę w Gdańskiej Szkole Floretu odbędzie ogólnopolski turniej dzieci i młodzików we florecie „KASZUBSKA JESIEŃ” pod Patronatem Marszałka Województwa – Mieczysława Struka.