ROCZNICA SIERPNIA NA FLORETOWO!01.09.2012, 16:33
Wczoraj w Gdańskiej Szkole Floretu po raz trzeci odbyły się ogólnopolskie zawody drużynowe młodzików (roczniki 1999 - 2001) we florecie dziewcząt i chłopców pod nazwą STACJA SOLIDARNOŚĆ. Celem imprezy było uczczenie podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku oraz popularyzacja wiedzy nt. najnowszej historii wśród młodego pokolenia. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki oraz materiały edukacyjne przygotowane przez Europejskie Centrum Solidarności. W zawodach udział wzięło 14 drużyn, a najlepsze okazały się I-sze zespoły UKS Atena Gdańsk, działającego w GSF, które są aktualnymi mistrzami Polski w kategorii młodzik.





Wyniki:

FLORET KOBIET:

Ćwierćfinały: UKS Atena Gdańsk I – Atena V 36/0, UKS de La Salle Gdańsk I – wolny los, Atena II - Atena III 36:20, UKS de La Salle Gdańsk II - Atena IV 32:17,

Półfinały: Atena I – Atena II 34:24, de La Salle I - de La Salle Gdańsk II 36:15

O 3 miejsce: Atena II - de La Salle II 36:27
O 1 miejsce: Atena I – de La Salle I 36:26





Kolejność:
1. Atena I (Martyna Miłogrodzka, , Marta Mech, Natalia Muklewicz, Joanna Toporska; trenerzy Konrad Pietrusiak i Krzysztof Walka)
2. De La Salle I (Anna Borkowska, Marzena Czerwinska, Aleksandra Jeglińska, Antonina Machała)
3. Atena II (Zuzanna Bober, Julia Lidzbarska, Alicja Kozłowska Agnieszka Wierzchowska )
4. De La Salle II (Joanna Karpiak, Karolina Murawska , Zuzanna Rompczyk, Marta Tyl)
5. Atena IV (Patrycja Byzewska, Katarzyna Winiarska, Anna Wyganowska)
6. Atena III (Zofia Kędziora, Maja Mosiewicz, Julia Muszyńska, Kinga Person)
7. Atena V (Karolina Błońska, Natalia Grzenkowicz, Natalia Pancer)


FLORET CHŁOPCÓW:

Ćwierćfinały: UKS Atena Gdańsk I – Atena V 36:14, UKS de La Salle Gdańsk - wolny los, Atena II –Atena IV 36:29, Atena III - Atena II 36:29,
Półfinały: Atena I - Atena II 36:32, de La Salle - Atena III - 35:20
O 3 miejsce: Atena II - Atena III 36:29
O 1 miejsce: Atena I – de La Salle 36:26






Kolejność:
1. Atena I (Piotr Borowiec, Jerzy Wieliński, Adam Wiśniewski, Karol Łukasiewicz ; trenerzy Łukasz Szymański , Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
2. De La Salle (Jakub Dołżycki, Mateusz Dołżycki, Konrad Kosycarz)
3. Atena II (Kacper Bobras, Patryk Martyniak, Michał Olbromski, Bartłomiej Walczyk)
4. Atena III (Bartosz Goc, Jakub Cierluk, Mateusz Możejko)
5. Atena IV (Krzysztof Jędrzejewski, Krzysztof Karpowicz, Michał Szewczyk)
6. Atena VI (Stanisław Krajewski, Filip Skraburski, Jakub Stybor)
7. Atena V (Dawid Gerasik, Kacper Seyfried, Antoni Zuzański)



W najbliższy weekend Gdańszczanie wezmą udział w zawodach PP juniorów młodszych we Wrocławiu.