3 MEDALE FLORECISTÓW GSF PODCZAS OOM 2012 W KRAKOWIE.05.07.2012, 12:12
W Krakowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży we florecie , czyli MP do lat 17. Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu walczący w barwach UKS Atena Gdańsk zdobyli łącznie 3 medale: złoty – drużynowo florecistki , srebro Anna Szymczak w turnieju indywidualnym oraz brąz floreciści . UKS Atena wygrał klasyfikację medalową OOM 2012.


WYNIKI:


FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Długosz – Chrzanowska 15:14; Szymczak – Frąckowiak 15:11


Finał: Długosz – Szymczak 15:14

Kolejność:
1. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin
2. Anna Szymczak (UKS Atena; trener Adam Kaszubowski)
3. Adrianna Frackowiak (KSz Wrocławianie) i Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
5. Zuzanna Wieczorek (AZS-AWF Poznań)
6. Julia Walczyk
7. Weronika Czajka
8. Justyna Czajka (wszystkie Zjednoczeni Pabianice)
................................
9. Julia Wąsowicz (Atena)
11. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk)
12. Magdalena Drapella
14. Anna Jereczek (obie Atena)



Startowało 40 zawodniczek.




Drużynowo:


Półfinały: UKS Atena Gdańsk – MKS Kusy Szczecin 45:36; Zjednoczeni Pabianice – Budowlani Toruń zwycięstwo przez wykluczenie

O 3 miejsce: MKS Kusy Szczecin – Budowlani Toruń (walkower)


Finał: UKS Atena Gdańsk - Zjednoczeni Pabianice 45:35


Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk (Anna Szymczak, Julia Wąsowicz, Magdalena Drapella, Anna Jereczek , trenerzy Adam Kaszubowski i Longin Szmit)
2. Zjednoczeni Pabianice
3. MKS Kusy Szczecin
4. AZS AWF Poznań
5. KSz Wrocławianie
6. UKS Atena Gdańsk II (Aleksandra Niwińska, Marianna Jankowska, ,Karolina Piskorska, Sara Żelechowska, trener Adam Kaszubowski)

…………………………………………………………………………

Startowało 6 drużyn.



FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:



Półfinały: Cegielski – Rządkowki 15:6, Przyłuski – Garbat 15:13

Finał: Cegielski – Przyłuski 15:13

Kolejność:
1. Bartosz Cegielski (IKS Jamlex Leszno)
2. Dominik Przyłuski (AZS-AWF Warszawa)
3. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław) i Alex Garbat (Warta Muszkieterowie Poznań)
.............................
9. Piotr Sobczak
10. Maciej Podralski
15. Mateusz Kozłowski (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 42 zawodników.




Drużynowo:

Półfinały: KSz Wrocławianie - AZS-AWF Warszawa 45:31 , Kolejarz Wrocław – UKS Atena Gdańsk 43:42


O 3 miejsce: UKS Atena Gdańsk - AZS-AWF Warszawa 44:43


Finał: KSz Wrocławianie - Kolejarz Wrocław 45:30


Kolejność:
1. Wrocławianie
2. Kolejarz Wrocław
3. UKS Atena Gdańsk (Maciej Podralski, Piotr Sobczak, Filip Zmijewski, Patryk Szulpin) trenerzy Katarzyna Zakrzewska, Stanisław Szymański i Andrzej Witkowski)
4. AZS AWF Warszawa
5. Warta-Muszkieterowie Poznań
6. IKS Jamalex Leszno
7. AZS AWF Poznań
8. Wrocławianie II
……………………………………………………………..
10. UKS Atena Gdańsk II (Mateusz Kozłowski, Tomasz Naruszewicz, Marek Pilszak, Jędrzej Krukowski; trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Andrzej Witkowski)

Startowało 11 drużyn.



KLASYFIKACJA MEDALOWE OOM 2012 WE FLORECIE:

1. UKS Atena Gdańsk 3 medale (1 – 1 – 1)
2. MKS Kusy Szczecin i KSz Wrocławianie po 2 medale (1 – 0 – 1)
3. IKS Jamlex Leszno 1 medal (1-0-0)
4. Kolejarz Wrocław 2 medale (0-1-1)



31 sierpnia na inaugurację sezonu 2012/13 odbędzie się w Gdańsku III edycja drużynowych zawodów „STACJA SOLIDARNOŚĆ”.