BRĄZOWY MEDAL ME M. MAJEWSKIEGO, GLONCZAS TUŻ ZA PODIUM18.06.2012, 22:55
Michał Majewski zdobył brązowy medal rozgrywanych w Legnano floretowych Mistrzostw Europy. Zawodnik AZS AWF Warszawa w 1/8 finału pokonał aktualnego mistrza świata i absolutnego lidera klasyfikacji PŚ, Andreę Cassarę. Mało brakowało, by warszawianin awansował do finału. Prowadził już bowiem 14:10 w półfinałowym pojedynku z Benjaminem Kleibrinkiem. Niemiec zachował jednak więcej zimnej krwi i po kilku skutecznych natarciach to on zadał zwycięskie, piętnaste trafienie. „O mały włos” na podium znalazłby się również Radosław Glonek. Zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk po eliminacji grupowej rozstawiony był z nr. 1 i pewnie wygrywał swoje pojedynki w drodze do ćwierćfinału. Tam naprzeciw niego stanął Aleksiej Czeremisinow. Lider reprezentacji Rosji już na początku walki uzyskał prowadzenie, które powiększał wraz z upływem czasu. W ostatniej rundzie gdańszczanin znalazł w końcu sposób na defensywnie walczącego zawodnika Sbornej. Przewaga punktowa była jednak zbyt duża, by Polak przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 15:13 dla Czeremisinowa. Jak się później okazało, Radek był najbliższy pokonania Rosjanina, który sięgnął po złoty medal. W finale „Aljosza” wysoko pokonał Kleibrinka wynikiem 15:7, zaś w walce półfinałowej, mimo że przegrywał już 4:10, to zdołał odrobić straty i zwyciężyć Brytyjczyka Kruse’a 15:11! Pozostali dwaj reprezentanci Polski przegrali swoje pierwsze pucharowe pojedynki. Paweł Kawiecki uległ Kleibrinkowi, natomiast Leszek Rajski innemu Niemcowi – Andre Wesselsowi.

Turniej florecistek zdominowały natomiast Rosjanki, które wywalczyły trzy medale. Złoto zdobyła Inna Derigłazowa, która w finale pokonała Kamillę Gafurcjanową. Brąz przypadł w udziale Larysie Korobeinikowej i Ariannie Errigo.
Włoszka w drodze na „pudło” pokonała Martynę Synoradzką (AZS AWF Poznań), która została zajęła 10 miejsce. Jedną pozycję wyżej została z kolei sklasyfikowana Anna Rybicka. Zawodniczka Sietomu uległa w pojedynku 1/8 finału Gafurcjanowej. Dwie pozostałe reprezentantki Polski, Sylwia Gruchała i Małgorzata Wojtkowiak, odpadły z turnieju rundę wcześniej.

3. Michał Majewski (AZS AWF Warszawa)
5. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

2. Kamilla Gafurcjanowa
3. Larysa Korobeinikowa (wszystkie Rosja)
3. Arianna Errigo
5. Elisa Di Francisca (obie Włochy)
6. Aida Szanajewa (Rosja)
7. Valentina Vezzali (Włochy)
8. Ysora Thibus (Francja)
...............................
9. Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
10. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
17. Małgorzata Wojtkowiak (AZS AWF Poznań)

Martyna Synoradzka – Arianna Errigo 7:15

Jutro odbędzie się turniej drużynowy florecistów. Florecistki przystąpią do zmagań zespołowych dzień później.