BRAWO MŁODZICY! ZŁOTY DUBLET DLA UKS ATENA GDAŃSK.18.06.2012, 15:00
W Poznaniu odbyły się II Mistrzostwa Polski Młodzików (kat. do lat 14). Reprezentanci Gdańskiej Szkoły Floretu występujący w barwach UKS Atena zdobyli łącznie 4 medale: 2 złote i 2 brązowe . Gdańszczanie wygrali klasyfikację medalową przed Budowlanymi Toruń (1 złoty , 1 brązowy) i Zjednoczonymi Pabianice (1 złoty) .


WYNIKI:


FLORET CHŁOPCÓW

Indywidualnie:

Półfinały: Daniel Olszowski (Budowlani Toruń) – Wiktor Olszewski ( UKS Atena Gdańsk) 12:11, Filip Kubiak (AZS-AWF Poznań) – Jakub Miller (Warta Muszkieterowie Poznań) 9:6

Finał: Olszowski – Kubiak 11:2

Kolejność:
1. Olszowski
2. Kubiak
3. Olszewski (trenerzy: Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski) i Miller
5. Tomasz Stróżyński (AZS UKW Bydgoszcz)
6. Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław)
7. Szymon Czartoryski (KSz Wrocławianie)
8. Ireneusz Gościński (Kolejarz Wrocław)
................................
10. Jerzy Wieliński (Atena)
11. Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)
15. Bartłomiej Walczyk ( Atena Gdańsk)


Startowało 82 zawodników.




Drużynowo:


Półfinały: UKS Atena Gdańsk I – Budowlani Toruń 36:34, AZS-AWF Poznań - UKS Atena Gdańsk II 33:26,
O 3 miejsce: Budowlani Toruń – UKS Atena II 36:26

Finał: UKS Atena I – AZS-AWF Poznań 34:15


Kolejność:
1. UKS Atena Gdańsk I (Wiktor Olszewski, Mikołaj Rudnicki, Piotr Borowiec, Karol Łukasiewicz; trenerzy Katarzyna Zakrzewska, Krzysztof Walka i Adama Kaszubowski)
2. AZS-AWF Poznań
3. Budowlani Toruń
4. UKS Atena II (Kacper Bobras, Michał Olbromski, Łukasz Pilszak, Adam Wiśniewski; trener Łukasz Szymański)
…………………………………………………………………………
9. UKS de La Salle I (Konrad Kosycarz, Mateusz Dołżycki, Igor Tyda; trener Jarosław Mojski)

Startowało 16 drużyn.



FLORET DZIEWCZĄT

Indywidualnie:

Półfinały: Małgorzata Strachowska (Zjednozceni Pabianice) – Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) 8:4, Zofia Bronikowska (Warta Muszkieterowie Poznań) – Karina Kolibabka (AZS-AWF Poznań) 12:8

Finał: Strachowska – Bronikowska 12:9

Kolejność:
1. Strachowska
2. Bronikowska
3. Tomczak i Kolibabka
5. Joanna Toporska (UKS Atena)
6. Luiza Stanisławska (AZS-AWF Poznań)
7. Katarzyna Matysiak (Warta Muszkieterowie Poznań)
8. Natalia Muklewicz (Atena)
.............................
12. Marta Mech
13. Wiktoria Szewczyk (obie UKS Atena Gdańsk)

Startowały 93 zawodniczki.




Drużynowo:

Półfinały: UKS Atena I – AZS-AWF Poznań 36:17, Warta Muszkieterowie Poznań – UKS Atena II 36:27

O 3 miejsce: UKS Atena II – AZS-AWF Poznań 34:31

Finał: UKS Atena I - Warta Muszkieterowie Poznań 34:27


Kolejność:
1. UKS Atena I (Marta Mech, Martyna Miłogrodzka, Alicja Szostakiewicz, Joanna Toporska: trenerzy Konrad Pietrusiak, Krzysztof Walka i Andrzej Witkowski)
2. Warta Muszkieterowie Poznań
3. UKS Atena II (Julia Lidzbarska, Natalia Muklewicz, Patrycja Rudzińska, Wiktoria Szewczyk: trenerzy Konrad Pietrusiak i Andrzej Witkowski)
4. AZS-AWF Poznań
………………………………………………………………………………..
7. UKS de La Salle Gdańsk I (Marzena Czerwińska, Aleksandra Jeglińska, Anna Borkowska; trener Jarosław Mojski)
13. UKS de La Salle Gdańsk II (Joanna Karpiak, Antonina Machała, Zuzanna Rompczyk; trener Jarosław Mojski)

Startowało 18 drużyn.


Teraz w Polsce w rywalizacji młodzików nastąpi wakacyjna przerwa, a 31 sierpnia na inaugurację sezonu odbędzie się w Gdańsku III edycja drużynowych zawodów „STACJA SOLIDARNOŚĆ”.