IGRZYSKA OLIMPIJSKIE BEZ POLSKCH FLORECISTÓW, H. ŁYCZBIŃSKA NA PODIUM W GOEPPINGEN23.04.2012, 13:32
W minioną sobotę w Bratysławie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Była to ostatnia szansa na uzyskanie olimpijskiego paszportu. W konkurencji florecistów premiowane były dwa miejsca, aby zatem uzyskać kwalifikację, trzeba było awansować do ścisłego finału. Polski floret reprezentował w Słowacji Radosław Glonek. Niestety gdańszczanin po zaciętej walce zakończonej dogrywką przegrał w ćwierćfinale z Maorem Hatoelem z Izraela wynikiem 13:14. Pogromca zawodnika Sietomu AZS AWFiS Gdańsk uległ jednak w kolejnym pojedynku – bezpośrednio decydującym o uzyskaniu kwalifikacji – Chorwatowi Bojanowi Jovanoviciowi. Drugim florecistą, który uzyskał kwalifikację został Radu Daraban z Rumunii.

Tymczasem w Goeppingen odbył się turniej we florecie kobiet zaliczany do Pucharu Europy do lat 23. W zawodach zwyciężyła Niemka Sandra Bingenheimer, która w półfinale pokonała najlepszą Polkę turnieju – Hannę Łyczbińską. Gdańszczanka z kolei rundę wcześniej okazała się lepsza od swojej klubowej koleżanki Natalii Gołębiowskiej, która zakończyła rywalizację na piątym miejscu.

3. Hanna Łyczbińska

5. Natalia Gołębiowska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)