WYNIKI ME JUNIORÓW I KADETÓW W CHORWACJI21.03.2012, 14:06
W dniach 1-9.03.2012 r. w Poreczu odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w szermierce. Poniżej prezentujemy wyniki turniejów floretowych, zarówno w kategorii 17, jak i 20-latków, w konkurencjach żeńskich i męskich.

Z kolei w dniach 31.03-7.04. br. w Moskwie rozegrane zostaną szermiercze Mistrzostwa Świata w tych samych kategoriach wiekowych. Do stolicy Rosji pojedzie jedna florecistka i trzech florecistów Sietomu AZS AWFiS Gdańsk, którzy wystartują w starszej kategorii. Będą to:

- Natalia Gołębiowska
- Krystian Gryglewski
- Michał Siess
- Ksawery Nowosielski (wystąpi tylko w turnieju drużynowym)




WYNIKI ME WE FLORECIE PORECZ 2012:


JUNIORZY:

FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE:

Ćwierćfinały:
Alice Volpi (Włochy) – Adelina Zagidullina (Rosja) 15:11
Camilla Mancini (Włochy) – Martyna Jelińska 15:12
Beatrice Monaco (Włochy) – Julie Mienville (Francja) 15:5
Lejla Piriewa (Rosja) – Pauline Ranvier (Francja) 15:4


Półfinały:
Volpi – Monaco 15:12
Mancini – Piriewa 15:8


Finał:
Volpi – Mancini 15:14


Kolejność:
1. Alice Volpi (Włochy)
2. Camilla Mancini (Włochy)
3. Beatrice Monaco (Włochy)
3. Lejla Piriewa (Rosja)
5. Adelina Zagidullina (Rosja)
6. Pauline Ranvier (Francja)
7. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
8. Julie Mienville (Francja)
................
9. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
13. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
17. Dominika Kurowska (Wrocławianie)

Startowały 53 zawodniczki


Walki Polek:

1/16:
Martyna Jelińska – Alima Raszidowa (Rosja) 15:14
Natalia Gołębiowska – Leandra Behr (Niemcy) 15:8
Marta Hausman – Fruzsina Golya (Węgry) 15:12
Dominika Kurowska – Fanni Biro (Węgry) 11:15

1/8:
Martyna Jelińska – Marta Hausman 11:9
Natalia Gołębiowska – Pauline Ranvier 9:11





FLORET KOBIET DRUŻYNOWO:

Ćwierćfinały:
Włochy – Holandia 45:26
Francja – Ukraina 45:22
Rosja – Węgry 45:16
Polska – Niemcy 45:40


Półfinały:
Włochy – Rosja 45:39
Francja – Polska 45:28


Mecz o 3 miejsce:
Rosja – Polska 45:36


Finał:
Włochy – Francja 45:16


Kolejność:
1. Włochy
2. Francja
3. Rosja
4. Polska
5. Węgry
6. Niemcy
7. Holandia
8. Ukraina

Startowało 10 zespołów




FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE:

Ćwierćfinały:
Kirył Łyczagin (Rosja) – Daniele Garozzo (Włochy) 15:9
Aleksander Czupenicz (Czechy) – Francesco Ingargiola (Włochy) 15:8
Aymeric Escurat (Francja) – Ilia Diegtiariew (Rosja) 15:10
Filippo Guerra (Włochy) – Lorenzo Nista (Włochy) 15:12


Półfinały:
Łyczagin – Escurat 15:14
Czupenicz – Guerra 15:3


Finał:
Łyczagin – Czupenicz 15:8


Kolejność:
1. Kirył Łyczagin (Rosja)
2. Aleksander Czupenicz (Czechy)
3. Aymeric Escurat (Francja)
3. Filippo Guerra (Włochy)
5. Lorenzo Nista (Włochy)
6. Daniele Garozzo (Włochy)
7. Ilia Diegtiariew (Rosja)
8. Francesco Ingargiola (Włochy)
.................................
10. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
31. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
36. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
53. Damian Koper (AZS AWF Poznań)

Startowało 64 zawodników


Walki Polaków:

1/32:
Krystian Gryglewski – zwolniony
Michał Siess – Samuel Blanar (Słowacja) 15:12
Szymon Kozłowski – Francesco Ingargiola (Włochy) 10:15

1/16:
Krystian Gryglewski – Simon Rizell (Szwecja) 15:8
Michał Siess – Aleksander Czupenicz (Czechy) 8:15


1/8:
Krystian Gryglewski – Aymeric Escurat (Francja) 9:15




FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO:

Ćwierćfinały:
Włochy – Ukraina 45:18
Rosja – Węgry 45:25
Niemcy – Wielka Brytania 45:39
Polska – Francja 45:37


Półfinały:
Włochy – Niemcy 45:41
Rosja – Polska 45:25


Mecz o 3 miejsce:
Niemcy – Polska 45:32


Finał:
Włochy – Rosja 45:34


Kolejność:
1. Włochy
2. Rosja
3. Niemcy
4. Polska
5. Węgry
6. Ukraina
7. Wielka Brytania
8. Francja

Startowało 12 drużyn


Mecze Polaków:

1/8:
Polska – Izrael 45:33




KADECI:


FLORET DZIEWCZĄT INDYWIDUALNIE:


Ćwierćfinały:
Krystyna Samsonowa (Rosja) – Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 15:8
Erica Cipressa (Włochy) – Leandra Behr (Niemcy) 15:12
Martina Sinigalia (Włochy) – Maria Boldor (Rumunia) 15:10
Oksana Pogrebniak (Rosja) – Regina Garifullina (Rosja) 15:7


Półfinały:
Samsonowa – Sinigalia 15:11
Cipressa – Pogrebniak 15:12


Finał:
Samsonowa – Cipressa 15:12


Kolejność:
1. Krystyna Samsonowa (Rosja)
2. Erica Cipressa (Włochy)
3. Martina Sinigalia (Włochy)
3. Oksana Pogrebniak (Rosja)
................................
8. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
12. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
25. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
30. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)

Startowało 68 zawodniczek


Walki Polek:

1/32:
Julia Chrzanowska – wolny los
Sandra Sulik – wolny los
Martyna Długosz – Kitti Bitterova (Słowacja) 15:11
Marika Chrzanowska – Alina Rapiniec (Ukraina) 15:13

1/16:
Julia Chrzanowska – Orsolya Balogh (Węgry) 15:5
Sandra Sulik – Clemence Lesaine-Hoang (Francja) 15:12
Martyna Długosz – Maria Boldor (Rumunia) 12:13
Marika Chrzanowska – Martina Sinigalia (Włochy) 10:15

1/8:
Julia Chrzanowska – Malina Calugareanu (Rumunia) 15:10
Sandra Sulik – Oksana Pogrebniak (Rosja) 13:15



FLORET DZIEWCZĄT DRUŻYNOWO:

Ćwierćfinały:
Włochy – Węgry 45:35
Rosja – Wielka Brytania 45:30
Polska – Niemcy 45:31
Francja – Rumunia 44:36


Półfinały:
Włochy – Francja 45:18
Rosja – Polska 45:27


Mecz o 3 miejsce:
Polska – Francja 39:38


Finał:
Włochy – Rosja 45:38


Kolejność:
1. Włochy
2. Rosja
3. Polska
4. Francja
5. Rumunia
6. Niemcy
7. Węgry
8. Wielka Brytania

Startowało 14 zespołów




FLORET CHŁOPCÓW INDYWIDUALNIE:

Ćwierćfinały:
Francesco Ingargiola (Włochy) – Andras Nemeth (Węgry) 15:12
Erwann Auclin (Francja) – Aleksander Piwowarow (Rosja) 15:13
Maximilien Chastanet (Francja) – Anton Zacharikow (Rosja) 15:8
Charles Denis (Francja) – Damiano Rosatelli (Włochy) 15:14


Półfinały:
Ingargiola – Chastanet 15:8
Auclin – Denis 15:3


Finał:
Ingargiola – Auclin 15:14


Kolejność:
1. Francesco Ingargiola (Włochy)
2. Erwann Auclin (Francja)
3. Maximilien Chastanet (Francja)
3. Charles Denis (Francja)
5. Andras Nemeth (Węgry)
6. Damiano Rosatelli (Włochy)
7. Aleksander Piwowarow (Rosja)
8. Anton Zacharikow (Rosja)
.......................
12. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
14. Dominik Przyłuski (UKS Kusy Warszawa)
29. Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań)
41. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)

Startowało 83 zawodników


Walki Polaków:

1/32:
Bartosz Cegielski – Jarosław Stepura (Ukraina) 15:10
Dominik Przyłuski – Tamas Bako (Węgry) 15:5
Alex Garbat – Florens Pfann (Holandia) 13:10
Andrzej Rządkowski – Bogdan Dascalu (Rumunia) 11:15

1/16:
Cegielski – Alessandro Bertolazzi (Włochy) 15:10
Przyłuski – Iwan Bundalo (Serbia) 15:11
Garbat – Ingargiola 6:15

1/8:
Cegielski – Andras Nemeth (Węgry) 6:15
Przyłuski – Ingargiola 3:15




FLORET CHŁOPCÓW DRUŻYNOWO:


Ćwierćfinały:
Francja – Turcja 45:26
Włochy – Łotwa 45:25
Rosja – Niemcy 45:29
Węgry – Polska 45:35


Półfinały:
Francja – Węgry 45:25
Włochy – Rosja 45:42


Mecz o 3 miejsce:
Rosja – Węgry 45:37


Finał:
Francja – Włochy 45:40


Kolejność:
1. Francja
2. Włochy
3. Rosja
4. Węgry
5. Polska
6. Łotwa
7. Niemcy
8. Turcja

Startowało 18 drużyn


Mecze Polaków:

1/8:
Polska – Wielka Brytania 45:40










Kawka