4 MEDALE GDAŃSZCZAN NA MP JUNIORÓW.19.03.2012, 09:08
We Wrocławiu odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów we florecie. Indywidualne tytuły mistrzowskie zdobyli Dominika Kurowska (KSz Wrocławianie) oraz Krystian Gryglewski (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Stanisław Szymański). Drużynowo swoje tytuły sprzed roku obronili: florecistki Budowlanych Toruń i floreciści Sietom AZS-AWFiS Gdańsk. Dodatkowo gdańszczanie zdobyli 2 medale: srebrny indywidualnie – Natalia Gołębiowska (Sietom, trener Longin Szmit) oraz brązowy drużynowo – II zespół florecistów Sietomu.



Wyniki floretu kobiet:


Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Dominika Kurowska (KSz Wrocławianie) – Julia Buraczewska (UKS de La Salle) 15:4, Natalia Gołębiowska (Sietom) – Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) 15:5, Martyna Jelińska – Patrycja Sarnowska 14:6, Marta Hausman (wszystkie Budowlani Toruń) – Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) 15:8,

Półfinały: Kurowska – Jelińska 15:10, Gołębiowska – Hausman 15:8,

Finał: Kurowska - Gołębiowska 15:10


Kolejność:
1. Kurowska
2. Gołębiowska
3. Hausman i Jelińska
5. Szymczak
6. Długosz
7. Sarnowska
8. Buraczewska
..........................................................................
9. Barbara Wasilewska (UKS de La Salle)
10. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
12. Julia Wąsowicz (UKS Atena)

Startowało 57 zawodniczek.


Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Budowlani Toruń I – Zjednoczeni Pabianice 45:15, Budowlani Toruń II – Sietom AZS-AWFiS Gdańsk 45:32, UKS Atena Gdańsk – UKS de La Salle Gdańsk 45:31, Wrocławianie – AZS-AWF Poznań 31:25

Półfinały: Budowlani I – UKS Atena 45:29, Budowlani II – KSz Wrocławianie 45:28

O 3 miejsce: KSZ Wrocławianie – UKS Atena 45:33

Finał: Budowlani I – Budowlani II 45:19


Kolejność:
1. Budowlani I
2. Budowlani II
3. KSz Wrocławianie
4. UKS Atena Gdańsk (Magdalena Drapella, Anna Jereczek, Anna Szymczak, Julia Wąsowicz; trenerzy Longin Szmit i Adam Kaszubowski)
5. Sietom AZS-AWFiS Gdańsk (Natalia Gołębiowska, Laura Lewańczyk, Martyna Przybyłowicz, Agata Wasilczyk; trenerzy Tadeusz Pagiński i Longin Szmit)
6. Zjednoczeni Pabianice
7. AZS-AWF Poznań
8. UKS de La Salle Gdańsk (Julia Buraczewska, Michalina Szulc, Barbara Wasilewska; trener Jarosław Mojski)
………………………………………………
12. UKS Atena Gdańsk II (Marianna Jankowska, Zuzanna Matuszewska, Sara Żelechowska; trener Adam Kaszubowski )

Startowało 12 drużyn.
…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Wyniki floretu mężczyzn:


Turniej indywidualny :

Ćwierćfinały: Krystian Gryglewski (Sietom) – Oskar Metza (AZS-AWF Poznań) 15:7, Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) – Filip Franceson (Sietom) 15:8, Damian Koper (AZS-AWF Poznań) – Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Poznań) 15:4, Jakub Surwiłło (AZS-AWF Warszawa) – Mikołaj Basiński (AZS-AWF Poznań) 14:13

Półfinały: Gryglewski – Surwiłło 15:6, Kozłowski – Koper 15:9

Finał: Gryglewski – Kozłowski 15:4


Kolejność:
1. Gryglewski
2. Kozłowski
3. Koper i Surwiłło
5. Cegielski
6. Basiński
7. Franceson
8. Metza
...........................................................
9. Ignacy Żabicki
12. Szymon Szewczyk
13. Michał Siess (wszyscy Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
14. Piotr Sobczak (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 58 zawodników



Turniej drużynowy :

Ćwierćfinały: Sietom AZS-AWFiS Gdańsk I – IKS Jamalex Leszno 45:21, AZS-AWF Poznań – Kolejarz Wrocław 45:18 , Sietom II – UKS Atena Gdańsk 45:30, AZS-AWF Warszawa – Budowlani Toruń 45:39

Półfinały: Sietom I – Sietom II 45:22, AZS-AWF Poznań – AZS-AWF Warszawa 45:33

O 3 miejsce: Sietom II – AZS-AWF Warszawa 43:42

Finał: Sietom I – AZS-AWF Poznań 45:34


Kolejność:
1. Sietom I (Filip Franceson, Krystian Gryglewski, Ksawery Nowosielski, Michał Siess; trenerzy Stanisław Szymański i Łukasz Szymański)
2. AZS-AWF Poznań
3. Sietom II (Mateusz Knitter, Szymon Szewczyk, Ignacy Żabicki; trener Łukasz Szymański)
4. AZS-AWF Warszawa
5. UKS Atena Gdańsk (Maciej Podralski, Piotr Sobczak, Patryk Szulpin, Bartosz Trznadel; trenerzy Katarzyna Zakrzewska, Stanisław Szymański, Adam Kaszubowski i Andrzej Witkowski)
6.Budowlani Toruń
7. IKS Jamalex Leszno
8. Kolejarz Wrocław
…………………………………………
12. UKS Atena Gdańsk II ( Adam Korpaczewski, Mateusz Kozłowski, Jędrzej Krukowski, Marek Pilszak)

Startowało 13 drużyn.