FALSTART POLSKICH FLORECISTÓW W PARYSKIM PŚ31.01.2012, 18:28
Od piątku do niedzieli minionego tygodnia floreciści rywalizowali w pierwszym w sezonie 2011/2012 turnieju Pucharu Świata, który tradycyjnie odbył się w Paryżu. Jak na sezon olimpijski przystało, chętnych do walki o punkty w światowym rankingu było więcej niż zwykle. Na starcie konkurencji indywidualnej Challenge International de Paris stanęło aż 203 zawodników. Niestety Polacy niemal w komplecie walczyli fatalnie. Jedynym, który prezentował przyzwoity poziom był Michał Majewski (AZS AWF Warszawa), który zajął 24 miejsce. Reszta nie zdołała nawet awansować do turnieju głównego.
Zwyciężył aktualny mistrz świata Andrea Cassara z Włoch, który w finale pokonał Chińczyka Jianfei Ma 15:11. Na najniższym stopniu podium znalazły się dwa młode wilki ze stanów Zjednoczonych, czyli osiemnastoletni Race Imboden i siedemnastoletni Alexander Massialas.
W konkurencji drużynowej reprezentacja Polski walcząca w składzie: Michał Majewski, Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań), Radosław Glonek i Paweł Kawiecki (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) już w pierwszej rundzie napotkała na przeszkodę nie do przebycia. Okazała się nią drużyna Korei Południowej, która pokonała Biało-Czerwonych wynikiem 45:33.
Zawody zakończyły się zwycięstwem florecistów Italii, którzy w finale pokonali Niemców wynikiem 45:39. Trzecią lokatę zajęli Rosjanie. Podopiecznych fechmistrza Stanisława Szymańskiego ostatecznie sklasyfikowano na 10 pozycji.

84. Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno)
86. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
132. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
143. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
145. Paweł Osmański (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
149. Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa)

Polska – Wielka Brytania 33:45

Kolejny PŚ florecistów zostanie rozegrany w La Corunii w dniach 17-19 lutego br.