SENIORKI, DZIECI I MŁODZICY NA START!26.01.2012, 22:47

Informujemy, iż za tydzień w sobotę 28 stycznia w Gdańsku odbędą się równolegle 2 szermiercze imprezy sportowe:
- XVII turniej "Bursztynowy Floret" we florecie kobiet, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski,
- III Otwarte Mistrzostwa Gdańska we florecie dzieci i młodzików
Celem połączenia w jednym dniu zawodów dorosłych florecistek oraz dzieci i młodzików jest swoista integracja pokoleniowa. Na jednej sali w warunkach turniejowych będą rywalizować obok siebie utytułowane zawodniczki oraz młodzi floreciści na początku sportowej drogi. Każdy uczestnik otrzyma paczkę gdańskich brukowców, czyli pierników gdańskich wypiekanych wg starodawnej receptury Dominikanów.

1. Program zawodów:
Gdańska Szkoła Floretu (ul. VII Dwór 6)
8.30 eliminacje młodzików "Otwarte Mistrzostwa Gdańska"
10.00 eliminacje dzieci "Otwarte Mistrzostwa Gdańska"
11.30 eliminacje seniorek "Bursztynowy Floret"

Uniwersytet Gdański Wydział Nauk Społecznych (Hol Główny, wejście od ul. Bażyńskiego)
17.00 uroczysty finał (najlepsza 4)

2. Będą to drugie zawody z cyklu Pucharu Polski 2011/2012 we florecie kobiet.
W pierwszym turnieju sezonu 2011/12 zwyciężyła w Gdańsku Anna Rybicka (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)

3. Dotychczasowe zwyciężczynie zawodów "O Trójząb Neptuna" (co roku
triumfatorka otrzymuje na własność statuetkę wykonaną przez prof.
1998 Anna Rybicka (obie AZS-AWF Gdańsk)
2002 Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań)
2003 Magdalena Mroczkiewicz (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
2004 Małgorzata Wojtkowiak (Warta Poznań)
2005 Sylwia Gruchała
2006 Anna Rybicka
2007 Sylwia Gruchała
2008 Sylwia Gruchała
2009 Sylwia Gruchała (obie Sietom AZS)
2010 Małgorzat Susfał (D’Artagnan Warszawa)
2011 Małgorzata Wojtkowiak (AZS-AWF Poznań)

4. Inne informacje:
- W finale ubiegłorocznego turnieju "Bursztynowy Floret" Małgorzata Wojtkowiak pokonała Magdalenę Knop (Sietom) 15:10, zaś na 3 miejscach uplasowały Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) i Marta Matysik (AZS-AWF Warszawa).
- Spośród aktualnie walczących zawodniczek najwięcej zwycięstw w zawodach PP odniosły: Sylwia Gruchała i Anna Rybicka – po 18, Małgorzata Wojtkowiak - 12, Karolina Chlewińska 4, Katarzyna Kryczało – 3.

5. III Otwarte Mistrzostwa Gdańska we florecie dzieci i młodzików
-w ubiegłorocznych Otwartych Mistrzostwach Gdańska wzięło udział prawie 100 młodych florecistek i florecistów. Zwyciężali Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk) i Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk) wśród dzieci oraz Patrycja Rudzińska i Marek Pilszak (oboje Atena) wśród młodzików.