POMAGAJMY RAZEM!05.12.2011, 15:47Drodzy Organizatorzy zawodów szermierczych,

Spontanicznie ukute hasło „jesteśmy, idziemy, zwyciężamy RAZEM”, które pojawiło się we wrześniu 2011 r. na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu poza tym, że pokazuje wspólnotę polskich szermierzy, zobowiązuje też tak naprawdę do ciągłej aktywności. Wygląda na to, iż problemy ze zdrowiem Jacka Gaworskiego czy synka Piotra Błaszczaka niestety jeszcze trochę potrwają, choć przecież chcielibyśmy, aby jak najszybciej skończyły się szczęśliwym wyleczeniem. Nie trzeba się jednak domyślać, że nie są to jedyni szermierze, którzy potrzebują pomocy.

Dlatego w imieniu organizatorów turniejów szermierczych proponujemy i apelujemy, aby przekonać zawodników wszystkich broni i kategorii wiekowych do dobrowolnej dodatkowej opłaty w wysokości 2 zł za udział w zawodach. Akcja ruszyłaby od 1 stycznia 2012 r., a organizatorów, którzy chcieliby włączyć się w tę inicjatywę, prosimy o podanie stosownej informacji w oficjalnym „Komunikacie Zawodów”. Mogła by ona brzmieć w sposób następujący: „startowe 15 zł + 2 zł na pomoc szermierzom”.

Patronem akcji jest portal www.mat-fencing.com, oraz Fundacja im. Witolda Woydy, która będzie pomagać w zbiórkach oraz w przekazywaniu środków.
Justyna Oczak – Kierownik UKS Atena Gdańsk
Grzegorz Skoczko – Kierownik Sietom AZS AWFiS Gdańsk