JUNIORZY FECHTOWALI W BRATYSŁAWIE21.11.2011, 10:11
W sobotę, 19 listopada br., w Bratysławie odbył się XXXVI Memoriał Ferdinanda de Martinengo, turniej Pucharu Świata Juniorów we florecie. Bardzo dobry wynik zanotowała tam Martyna Jelińska. Zawodniczka Budowlanych Toruń zajęła bowiem drugie miejsce. W finale uległa ona Amerykance Margaret Lu. W Bratysławie fechtowali również floreciści, niestety bez takich efektów, jak ich koleżanki. Najlepszy Polak, Damian Koper (AZS AWF Poznań) zajął 22 lokatę.




WYNIKI:


FLORET KOBIET:


Ćwierćfinały:
Margaret Lu (USA) - Olga Rachele Calissi (Włochy) 15:5
Martyna Jelińska - Clarisse Luminet (Francja) 15:9
Beatrice Monaco (Włochy) - Jacqueline Dubrovich (USA) 15:6
Francesca Palumbo (Włochy) - Jennifer Yamin (USA) 15:10

Półfinały:
Lu - Palumbo 9:8
Jelińska - Monaco 12:10

Finał:
Lu - Jelińska 11:5

Kolejność:
1. Margaret Lu (USA)
2. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
3. Beatrice Monaco (Włochy)
3. Francesca Palumbo (Włochy)
5. Jennifer Yamin (USA)
6. Clarisse Luminet (Francja)
7. Jacqueline Dubrovich (USA)
8. Olga Rachele Calissi (Włochy)
..............................................................
22. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
28. Dominika Kurowska (Wroclawianie)
29. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
30. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
40. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
48. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
59. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
60. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
68. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
71. Barbara Wasilewska (UKS De La Salle Gdańsk)

Startowało 130 zawodniczek





FLORET MĘŻCZYZN:


Ćwierćfinały:
Mark Perelmann (Niemcy) - Filippo Guerra (Włochy) 15:7
Timur Safin - Kirył Liczagin (obaj Rosja) 15:8
Aleksander Choupenicz (Czechy) - Erwann Auclin (Francja) 15:7
Lorenzo Nista (Włochy) - Jewgienij Filipow (Rosja) 15:11

Półfinały:
Perelmann - Nista 15:14
Safin - Choupenicz 15:8

Finał:
Perelmann - Safin 15:14

Kolejność:
1. Mark Perelmann (Niemcy)
2. Timur Safin (Rosja)
3. Aleksander Szupenicz (Czechy)
3. Lorenzo Nista (Włochy)
5. Filippo Guerra (Włochy)
6. Kirył Liczagin (Rosja)
7. Jewgienij Filipow (Rosja)
8. Erwann Auclin (Francja)
.............................................................
22. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
53. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
58. Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań)
69. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
78. Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa)
82. Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
90. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
91. Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
97. Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń)
107. Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)
112. Oskar Metza (AZS AWF Poznań)
148. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - wycofał się z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego uda

Startowało 148 zawodników.









Kawka