WYNIKI PŚ JUNIOREK W LUKSEMBURGU I PE KADETEK W SZAMORINIE08.11.2011, 14:27
Poniżej prezentujemy wyniki dwóch turniejów szermierczych – Pucharu Świata Juniorek (do lat 20), który odbył się 5 listopada w Luksemburgu oraz Pucharu Europy Kadetek (do lat 17) rozegranego w dniach 29-30 października w Szamorinie. Przypomnijmy, iż podczas tej drugiej imprezy rewelacją była drużyna gdańszczanek. Anna Szymczak, Magdalena Drapella, Julia Wąsowicz (wszystkie UKS Atena Gdańsk, trenerzy Longin Szmit i Adam Kaszubowski) oraz Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski), walcząc jako zespół Polska V zdobyły trzecią lokatę – najwyższą spośród wszystkich polskich drużyn startujących w tych zawodach.







WYNIKI:


PUCHAR ŚWIATA JUNIOREK CHALLENGE COLETTE FLESCH:

Ćwierćfinały:
Alice Volpi (Włochy) - Tamina Knauer (Niemcy) 15:12

Olga Rachele Calissi - Ilenia Orsolini (obie Włochy) 15:11

Camilla Mancini (Włochy) - Marta Hausman 15:12
Franziska Schmitz (Niemcy) - Pauline Ranvier (Francja) 15:14

Półfinały:
Volpi - Mancini 15:14
Calissi - Schmitz 13:5

Finał:
Volpi - Calissi 15:12

Kolejność:
1. Alice Volpi (Włochy)
2. Olga Rachele Calissi (Włochy)
3. Camilla Mancini (Włochy)
3. Franziska Schmitz (Niemcy)
5. Ilenia Orsolini (Włochy)
6. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
7. Tamina Knauer (Niemcy)
8. Pauline Ranvier (Francja)
..................................................
14. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
18. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
27. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
34. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
37. Dominika Kurowska (Wrocławianie)
44. Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
52. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
60. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
68. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
69. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
73. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 87 zawodniczek.


Walki Polek:

1/32:
Marta Hausman - Carmel Tulen (Holandia) 15:5
Marika Chrzanowska - Dominika Kurowska 11:10
Natalia Gołębiowska - Georgia Hannay (Wielka Brytania) 11:9
Sandra Sulik - Dora Sagi (Węgry) 15:7
Zuzanna Sobczak - Fruzsina Golya (Węgry) 11:15
Patrycja Sarnowska - Barbara Oravetz (Węgry) 12:15
Halina Ptak - Inke Nehl (Niemcy) 12:15
Martyna Długosz - Franziska Schmitz (Niemcy) 11:15

1/16:
Marta Hausman - Sandra Sulik 15:10
Marika Chrzanowska - Coralie Brot (Francja) 13:11
Natalia Gołębiowska - Inke Nehl (Niemcy) 9:15

1/8:
Marta Hausman - Chloe Jubenot (Francja) 15:10
Marika Chrzanowska - Olga Rachele Calissi (Włochy) 4:15





PUCHAR EUROPY KADETEK COUPE DE SAMARIA:


TURNIEJ INDYWIDUALNY:

Ćwierćfinały:
Kristina Samsonowa (Rosja) - Maria Boldor (Rumunia) 15:8

Oksana Pogrebniak - Tatiana Gołosiejewa (obie Rosja) 15:8
Martyna Długosz - Julia Chrzanowska (obie Polska) 15:11
Regina Garifullina (Rosja) - Malina Calugareanu (Rumunia) 10:9

Półfinały:
Samsonowa - Garifullina 15:3
Pogrebniak - Długosz 15:8

Finał:
Samsonowa - Pogrebniak 15:10

Kolejność:
1. Kristina Samsonowa (Rosja)
2. Oksana Pogrebniak (Rosja)
3. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
3. Regina Garifullina (Rosja)
5. Malina Calugareanu (Rumunia)
6. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
7. Maria Boldor (Rumunia)
8. Tatiana Gołosiejewa (Rosja)
....................................................................
10. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)
19. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
22. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
28. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
34. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
46. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
53. Magdalena Drapella (UKS Atena Gdańsk)
63. Beata Żurowska (Wrocławianie)
65. Maja Opolska (AZS AWF Warszawa)
76. Katarzyna Sinoracka (Budowlani Toruń)
76. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)
85. Zuzanna Wieczorek (AZS AWF Poznań)
98. Michalina Matuszewska (IKS Jamalex Leszno)
100. Justyna Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
101. Julia Buraczewska (UKS De La Salle Gdańsk)
104. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
112. Katarzyna Lachman (AZS AWF Poznań)
134. Patrycja Wiewiórka (UKS Kusy Warszawa)

Startowało 155 zawodniczek.




TURNIEJ DRUŻYNOWY


Mecz o 3 miejsce:
Polska V - Węgry 45:39

Finał:
Rosja - Tauberbishofsheim (Niemcy) 45:44

Kolejność:
1. Rosja
2. Tauberbischofsheim (Niemcy)
3. Polska V (Anna Szymczak, Magdalena Drapella, Julia Wąsowicz [wszystkie UKS Atena Gdańsk], Julia Buraczewska [UKS de La Salle Gdańsk])
4. Węgry
5. Rosja III
6. Rumunia
7. Polska I (Martyna Długosz, Julia Chrzanowska, Marika Chrzanowska, Sandra Sulik)
8. Rosja II
....................
9. Polska III
10. Polska II

Startowały 22 drużyny.















Kawka