NATALIA PRZED KOALICJĄ TORUNIANEK, CZYLI II PP JUNIORÓW WE FLORECIE23.10.2011, 20:29
W sobotę w Toruniu odbył się drugi w tym sezonie turniej Pucharu Polski Juniorów (do lat 20) we florecie. Wśród kobiet triumfowała zawodniczka klubu Sietom AZS AWFiS Gdańsk, Natalia Gołębiowska. Podopieczna fechmistrza Longina Szmita dokonała nie lada sztuki pozostawiając w pokonanym polu całą armię florecistek Budowlanych Toruń, w tym główną faworytkę – zwyciężczynię pierwszej odsłony PP i absolutną liderkę klasyfikacji w tej kategorii – Martynę Jelińską. Pozostałe miejsca na podium zajęły torunianki.

We florecie mężczyzn miejscowi nie szli „tak szeroką ławą”, jak ich koleżanki. Mimo to reprezentant klubu z grodu Kopernika – Szymon Kozłowski zdołał wywalczyć to najważniejsze, pierwsze miejsce. Na trzecim stopniu podium uplasował się najlepszy gdańszczanin – Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, trener Łukasz Szymański). Na miejscach 6-8 znalazło się kolejnych trzech florecistów gdańskiego klubu.

WYNIKI:

FLORET KOBIET:

Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin) 15:5
Marta Hausman (Budowlani Toruń) – Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) 15:4
Martyna Jelińska – Marika Chrzanowska (obie Budowlani Toruń) 15:6
Sandra Sulik (Budowlani Toruń) – Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań) 15:10

Gołębiowska – Jelińska 15:13
Hausman – Sulik 15:10

Gołębiowska – Hausman 15:14

1. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Marta Hausman
3. Martyna Jelińska
3. Sandra Sulik (wszystkie Budowlani Toruń)
5. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
6. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
7. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
8. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
.......................................
9. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
12. Barbara Wasilewska (UKS de La Salle Gdańsk)
14. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 67 zawodniczek

FLORET MĘŻCZYZN:

Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) – Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:8
Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) – Aleksander Kosicki (Budowlani Toruń) 15:9
Filip Franceson – Ignacy Żabicki (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6
Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) – Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6

Kozłowski – Franceson 15:11
Surwiłło – Basiński 15:11

Kozłowski – Surwiłło 15:12