MŁODZI FLORECIŚCI WALCZYLI W BUDAPESZCIE I TORUNIU03.10.2011, 21:29
W ubiegły weekend w Budapeszcie odbył się turniej Pucharu Europy Kadetów (do lat 17) we florecie dziewcząt i chłopców. Bardzo dobrze w stolicy Węgier powalczył Bartosz Cegielski. Zawodnik IKS Jamalex Leszno zajął trzecie miejsce w półfinale ulegając późniejszemu zwycięzcy Raymondowi Chenowi z USA. Najlepszy z gdańszczan, Szymon Kozłowski (UKS Atena Gdańsk) zajął 30 lokatę. W konkurencji dziewcząt Polskę reprezentowały jedynie florecistki UKS Atena Gdańsk. Najlepsza z nich, Anna Szymczak, zajęła 22 miejsce. Zwyciężyła Rumunka Malina Calugareanu.

Tymczasem 24 września w Toruniu odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy we florecie dzieci i młodzików. W starszej kategorii wśród chłopców triumfował Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk, trenerzy Adam Kaszubowski i Katarzyna Zakrzewska). W tej samej kategorii wiekowej, tyle że we florecie dziewcząt trzecie miejsce zajęła Alicja Szostakiewicz (UKS Atena Gdańsk, trener Andrzej Witkowski). W kategorii dzieci trzecią lokatę zajęła natomiast Joanna Karpiak (UKS de La Salle Gdańsk).




WYNIKI TURNIEJU PUCHARU EUROPY KADETÓW W BUDAPESZCIE:


FLORET CHŁOPCÓW:

Ćwierćfinały:
Raymond Chen - Stephen Mageras (obaj USA) 15:7
Drew Johnston - Spicer Emge (obaj USA) - wykluczenie Emge
Bartosz Ciegielski (IKS Jamalex Leszno) - Daniel Dosa (USA) 15:11
Andras Nemeth (Węgry) - Alexander Szilagyi (USA) 15:9


Półfinały:
Chen - Cegielski 15:13
Johnston - Nemeth 15:14

Finał:
Chen - Johnston 15:12

Kolejność:
1. Raymond Chen (USA)
2. Drew Johnston (USA)
3. Bartosz Ciegielski (IKS Jamalex Leszno)
3. Andras Nemeth (Węgry)
5. Alexander Szilagyi (USA)
6. Stephen Mageras (USA)
7. Daniel Dosa (Węgry)
8. Alberto Deon (Włochy)
............................................................
11. Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań)
21. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
30. Mateusz Kozłowski (UKS Atena Gdańsk)
32. Dominik Przyłuski (UKS Kusy Warszawa)
41. Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
42. Marek Maszkowski (AZS AWF Warszawa)
49. Filip Żmijewski (UKS Atena Gdańsk)
54. Tomasz Konieczny (AZS AWF Warszawa)
62. Michał Bies (Kolejarz Wrocław)
64. Piotr Sobczak (UKS Atena Gdańsk)
65. Dawid Kasprzyk (Warta-Muszkieterowie Poznań)
66. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
72. Kasper Paluszkiewicz (AZS AWF Poznań)
80. Dominik Samorek (Kolejarz Wrocław)
85. Krystian Koper (AZS AWF Poznań)
91. Maciej Miętki (Polonia Leszno)
107. Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń)
109. Mikołaj Rygus (Polonia Leszno)
118. Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz)

Startowało 195 zawodników.





FLORET DZIEWCZĄT:

Finał:
Malina Calugareanu (Rumunia) - Elisabetta Bianchin (Włochy) 15:8

Kolejność:
1. Malina Calugareanu (Rumunia)
2. Elisabetta Bianchin (Włochy)
3. Matilde Biagiotti (Włochy)
3. Sabrina Massialas (USA)
5. Erica Cipressa (Włochy)
6. Bryce Koester (USA)
7. Svenja Jahn (Holandia)
8. Eleanor Harvey (Kanada)
.......................................................
22. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
82. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)
109. Sara Żelechowska (UKS Atena Gdańsk)
110. Marianna Jankowska (UKS Atena Gdańsk)
130. Małgorzata Szewczyk (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 130 zawodniczek.






WYNIKI TURNIEJU DZIECI I MŁODZIKÓW W TORUNIU:



FLORET CHŁOPCÓW:


MŁODZICY:

Półfinały:
Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk) – Tomasz Stróżyński (AZS Bydgoszcz) 12:2
Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz) – Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń) 11:10

Finał:
Podralski – Glezman 12:8

Kolejność:
1. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
2. Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz)
3. Tomasz Stróżyński (AZS Bydgoszcz)
3. Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń)
................................
8. Adam Korpaczewski (UKS Atena Gdańsk)
10. Adam Wiśniewski (UKS Atena Gdańsk)
12. Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk)
13. Konrad Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)
13. Patryk Szulpin (UKS Atena Gdańsk)
15. Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 60 zawodników




DZIECI:

Półfinały:
Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa) – Jan Grzegorzewski (Zjednoczeni Pabianice) 8:4
Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław) – Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń) 5:1

Finał:
Zakrzewski – Boratyn 5:4

Kolejność:
1. Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa)
2. Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław)
3. Jan Grzegorzewski (Zjednoczeni Pabianice)
3. Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń)
.....................................
6. Patryk Martyniak (UKS Atena Gdańsk)
13. Krzysztof Karpowicz (UKS Atena Gdańsk)
14. Jakub Dołżycki (UKS de La Salle)
16. Bartosz Goc (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 46 zawodników




DZIEWCZĘTA:


MŁODZICZKI:

Półfinały:
Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) – Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie) 9:8
Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie) – Alicja Szostakiewicz (UKS Atena Gdańsk) 12:6

Finał:
Walczyk – Frąckowiak 8:2

Kolejność:
1. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
2. Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie)
3. Alicja Szostakiewicz (UKS Atena Gdańsk)
3. Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie)
......................................
7. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)
9. Katarzyna Krychowska (UKS Atena Gdańsk)
11. Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk)
14. Wiktoria Szewczyk (UKS Atena Gdańsk)
15. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
16. Anna Avirmed (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 39 zawodniczek



DZIECI:

Półfinały:
Karolina Pietroszek (UKS Rondo Szczecin) – Joanna Karpiak (UKS de La Salle Gdańsk) 8:6
Oliwia Szabelska (AZS Bydgoszcz) – Weronika Wisoky (Warta-Muszkieterowie Poznań) 8:1

Finał:
Pietroszek – Szabelska 8:4

Kolejność:
1. Karolina Pietroszek (UKS Rondo Szczecin)
2. Oliwia Szabelska (AZS Bydgoszcz)
3. Joanna Karpiak (UKS de La Salle Gdańsk)
3. Weronika Wisoky (Warta-Muszkieterowie Poznań)
.............................................
5. Anna Borkowska (UKS de La Salle Gdańsk)
9. Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk)
11. Agnieszka Wierzchowska (UKS Atena Gdańsk)
14. Julia Janik (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 49 zawodniczek










Kawka