ZWYCIĘSTWO OLI JEGLIŃSKIEJ I 7 MIEJSC NA PODIUM02.10.2011, 17:24
Wczoraj i dziś w Gdańskiej Szkole Floretu odbyła się II edycja zawodów „Kaszubska Jesień” we florecie dzieci i młodzików. Uczestnicy i goście zawodów mogli częstować się Oficjalnym Daniem Zawodów, którym była „kwaśna na maślance”, czyli wywar wołowo-drobiowo-warzywny zabielany maślanką.przygotowany przez Tawernę MESTWIN z Gdańska.
Wśród młodziczek triumfowała Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk; trener Jarosław Mojski), a ponadto 7 gdańszczan zameldowało się na podium. W zawodach wzięli udział reprezentanci 11 polskich klubów oraz floreciści ze Szwecji.






Wyniki dziewcząt

kategoria 9-10 lat:
1. Hanna Dziwosz (MKS Kusy Szczecin) w finale 8:6
2. Karolina Murawska
3. Julia Bessman (obie UKS de La Salle Gdańsk) I Natalia Grzenkowicz (UKS Atena Gdańsk)
………………………………………………………………………………………….
7. Hanna Renke (de La Salle)
8. Patrycja Byzewska
9. Jagna Krychowska
10. Weronika Mielewczyk (wszystkie Atena)
11. Marta Tyl (de La Salle)
12. Aniela Gabriel (Atena)
14. Wiktoria Wasiuk
15. Agata Czarkowska
16. Katarzyna winiarska (wszystkie Atena)
Startowało 19 zawodniczek





Kategoria 11-13 lat:
1. Aleksandra Jeglińska w finale 12:6
2. Natalia Brzezińska (obie UKS de La Salle)
3. Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno) i Julia Wojtaluk (AZS Bydgoszcz)
...............................................................................................................
5. Marta Mech
6. Alicja Szostakiewicz
7. Katarzyna Krychowska
8. Wiktoria Szewczyk ( wszystkie Atena)
10. Marzena Czerwińska (de La Salle)
13. Martyna Miłogrodzka
14. Joanna Toporska
16. Patrycja Rudzińska (wszystkie Atena)

Startowało 45 zawodniczek .






Wyniki chłopców :

kategoria 9-10 lat:
1. Kuba Januszewski (MKS Kusy Szczecin) w finale 8:5
2. Franciszek Czaja (AZS-AWF Warszawa)
3. Mateusz Bołąkowski (MKS Kusy szczecin) i Tomasz Krysztofik (UKS Atena Gdańsk)
……………………………………………………………………….
7. Stanisław Krajewski (Atena)
9. Jakub Dołżycki (de La Salle)
11. Antoni Zuzański
13. Dawid Gerasik
14. Marcin Filiks
16. Paweł Borowiec (wszyscy Atena)
Startowało 30 zawodników


Kategoria 11-13 lat:
1. Daniel Olszowski (Budowlani Toruń)w finale 12:10
2. Łukasz Pilszak (Atena)
3. Mateusz Dołżycki (de La Salle) i Tomasz Stróżyński (AZS Bydgoszcz)
………………………………………………………………………………………………..
5. Mikołaj Rudnicki (Atena)
7. Igor Tyda (de La Salle)
8. Piotr Borowiec (Atena)
9. Konrad Kosycarz (de La Salle)
16. Jakub Kseniak (Atena)

Startowało 49 zawodników .

W najbliższą sobotę w GSF odbędzie się XI Memoriał Romualda Piaseckiego we florecie (Puchar Polski Juniorów Młodszych)