UDANA INAUGURACJA KRYSTIANA GRYGLEWSKIEGO04.09.2011, 21:53
W sobotę, 3 września br. we Wrocławiu odbył się pierwszy w sezonie 2011/2012 turniej Pucharu Polski Juniorów we florecie. Inauguracyjne zawody na pewno zapamięta zawodnik Sietomu AZS AWFiS Gdańsk, Krystian Gryglewski. Podopieczny fechmistrza Stanisława Szymańskiego nie miał sobie równych, co udowodnił w finale, gromiąc Szymona Kozłowskiego z Budowlanych Toruń 15:4. Na trzecim miejscu zakończył zmagania inny reprezentant Sietomu, Filip Franceson (podopieczny trenera Łukasza Szymańskiego). Obok niego na najniższym stopniu podium znalazł się poznanianin Mikołaj Basiński. W czołowej ósemce znalazł się jeszcze jeden gdańszczanin – wracający do sportu po kłopotach zdrowotnych Mateusz Knitter, który został sklasyfikowany na 7 pozycji.
Nieco gorzej wiodło się tym razem gdańskim florecistkom. Zuzanna Sobczak i Natalia Gołębiowska nieznacznie przegrały swoje ćwierćfinałowe pojedynki i zakończyły zmagania na miejscach 5 (Sobczak) i 7 (Gołębiowska). Zwyciężyła torunianka Martyna Jelińska, która w finale pokonała Dominikę Kurowską z klubu Wrocławianie. Na trzecich miejscach uplasowała się Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) oraz Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin).

WYNIKI:

FLORET KOBIET

Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) - Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin) 15:5
Dominika Kurowska (Wrocławianie) - Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 15:7
Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) - Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:12
Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) - Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:14

3. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
5. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
7. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8. Halina Ptak (MKS Kusy Szczecin)
..........................................
13. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 60 zawodniczek.

FLORET MĘŻCZYZN

Krystian Gryglewski - Mateusz Knitter (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:3
Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) - Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław) 13:10
Filip Franceson (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Tomasz Konieczny (AZS AWF Warszawa) 15:6
Mikołaj Basiński (AZS AWF Poznań) - Jakub Surwiłło (AZS AWF Warszawa) 15:14

Gryglewski - Franceson 15:10
Kozłowski - Basiński 15:7

Gryglewski - Kozłowski 15:4

1. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)