WIELKIE SUKCESY MŁODYCH SZERMIERZY UKS ATENA08.06.2011, 16:07
Aż siedem miejsc na podium wywalczyli w miniony weekend (4-5 czerwca) zawodnicy Gdańskiej Szkoły Floretu podczas Europejskiego Festiwalu Szermierki. Poznański turniej z roku na rok ma coraz liczniejszą międzynarodową obsadę. Tym bardziej cieszą sukcesy młodych zawodników UKS Atena Gdańsk, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: dzieci, młodzików i juniorów młodszych. W kategorii młodziczek doczekaliśmy się nawet gdańskiego finału. W walce o pierwsze miejsce spotkały się Anna Szymczak i Julia Wąsowicz. Zwyciężyła Ania wynikiem 12:6.
W kategorii dzieci na drugim stopniu podium stanęła Martyna Miłogrodzka, podobnie jak Marek Pilszak w konkurencji młodzików. Na trzecich miejscach znaleźli się z kolei: Julia Lidzbarska i Łukasz Pilszak w rywalizacji dzieci oraz Magdalena Drapella w kategorii juniorek młodszych.


WYNIKI:


FLORET DZIEWCZĄT:


DZIECI:

Półfinały:
Margarita Bajkowa (Rosja) – Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk) 8:2
Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk) – Esther Lai (Singapur) 8:4


Finał:
Bajlkowa – Miłogrodzka 8:4


Kolejność:
1. Margarita Bajkowa (Rosja)
2. Martyna Miłogrodzka (UKS Atena Gdańsk, trener Krzysztof Walka)
3. Julia Lidzbarska (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak)
3. Esther Lai (Singapur)
.........................
6. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)
8. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)
10. Zuzanna Bober (UKS Atena Gdańsk)
15. Maria Renke (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 88 zawodniczek



MŁODZICZKI:

Półfinały:
Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) – Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie) 9:8
Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk) – Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie) 12:4


Finał:
Szymczak – Wąsowicz 12:6


Kolejność:
1. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk, trener Adam Kaszubowski)
2. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk, trener Adam Kaszubowski)
3. Aleksandra Frąckowiak (Wrocławianie)
3. Adrianna Frąckowiak (Wrocławianie)
..........................
7. Sara Żelechowska (UKS Atena Gdańsk)
8. Zuzanna Matuszewska (UKS Atena Gdańsk)
12. Aleksandra Niwińska (UKS Atena Gdańsk)
13. Anna Jereczek (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 56 zawodniczek




JUNIORKI MŁODSZE:

Półfinały:
Natalia Ardentowa (Rosja) – Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice) 15:10
Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań) – Magdalena Drapella (UKS Atena Gdańsk) 15:5


Finał:
Ardentowa – Vetulani 15:9


Kolejność:
1. Natalia Ardentowa (Rosja)
2. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3. Magdalena Drapella (UKS Atena Gdańsk, trener fechmistrz Longin Szmit)
3. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice)
.....................................
15. Małgorzata Szewczyk (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 19 zawodniczek






FLORET CHŁOPCÓW:


DZIECI:

Półfinały:
Sophus Landorph (Dania) – Łukasz Pilszak (UKS Atena Gdańsk) 8:1
Clemente Theotokis (Wielka Brytania) – Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa) 8:2


Finał:
Landorph – Theotokis 8:6


Kolejność:
1. Sophus Landorph (Dania)
2. Clemente Theotokis (Wielka Brytania)
3. Łukasz Pilszak (UKS Atena Gdańsk, trener Łukasz Szymański)
3. Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa)
...........................
5. Mateusz Dołżycki (UKS de La Salle Gdańsk)
7. Kacper Bobras (UKS Atena Gdańsk)
10. Adam Wiśniewski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 129 zawodników


MŁODZICY:

Półfinały:
Andrzej Rządkowski – Mateusz Dorochowicz (obaj Kolejarz Wrocław) 12:0
Marek Pilszak (UKS Atena Gdańsk) – Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń) 12:10


Finał:
Rządkowski – Pilszak 12:3


Kolejność:
1. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
2. Marek Pilszak (UKS Atena Gdańsk, trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski)
3. Bartosz Żurawski (Budowlani Toruń)
3. Mateusz Dorochowicz (Kolejarz Wrocław)
...............................
8. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
10. Tomasz Naruszewicz (UKS Atena Gdańsk)
12. Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk)
13. Jędrzej Krukowski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 51 zawodników



JUNIORZY MŁODSI:

Półfinały:
Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań) – Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno) 15:9
Patryk Choiński (Budowlani Toruń) – Karol Gawlikowski (Wrocławianie) 15:11


Finał:
Garbat – Choiński 13:12


Kolejność:
1. Alex Garbat (Warta-Muszkieterowie Poznań)
2. Patryk Choiński (Budowlani Toruń)
3. Bartosz Cegielski (IKS Jamalex Leszno)
3. Karol Gawlikowski (Wrocławianie)
............................
10. Mateusz Kozłowski (UKS Atena Gdańsk)
16. Amadeusz Skrzypkowski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 23 zawodników








Kawka