8 MIEJSCE H. ŁYCZBIŃSKIEJ W ME U23. UKS ATENA Z SUKCESAMI W POZNANIU29.05.2011, 15:46
Wczoraj w Kazaniu odbył się turniej indywidualny florecistek rozgrywany w ramach szermierczych Mistrzostw Europy U23. W finale spotkały się dwie zawodniczki gospodarzy: Diana Jakowlewa i Anastazja Iwanowa. Jednym trafieniem zwyciężyła Jakowlewa. Brązowe medale wywalczyły: kolejna Rosjanka Kamilla Gafurcjanowa oraz Roxane Merkl z Niemiec. Z czterech startujących w zawodach Polek najdalej zaszła Hanna Łyczbińska. Zawodniczka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk uległa Kamilli Gafurcjanowej w walce o awans do strefy medalowej.

7. Chiara Cini (Włochy)
8. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
.....................................................
9. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
11. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
15. Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Iwona Olbromska – Diana Jakowlewa (Rosja) 2:15

Z „lekkim” opóźnieniem pragniemy również poinformować, iż w ubiegły weekend w Poznaniu odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy. W kategorii dzieci drugie miejsce wywalczyła tam Joanna Toporska. W kategorii młodziczek na trzecim miejscu uplasowała się z kolei Magdalena Drapella. Obie zawodniczki, to wychowanki Gdańskiej Szkoły Floretu należące do UKS Atena Gdańsk.