NIE LUBIˇ PONIEDZIAŁKU. MŁODZIEŻOWY P¦ W BUDAPESZCIE.13.01.2004, 15:56
Wczoraj (wyj±tkowo w poniedziałek) w Pałacu Sportu w Budapeszcie odbyły się zawody „ O Puchar Heraklesa” we florecie kobiet i mężczyzn, zaliczane do klasyfikacji Młodzieżowego Pucharu ¦wiata(kat. do lat 20). Nie był to udany występ biało-czerwonych, z których nikomu nie udało się awansować do czołowej ósemki.

FLORET KOBIET

Ćwierćfinały:Benedetta Durando-Arianna Errigo (obie Włochy) 15:14, Carolin Wutz (Niemcy)- Audrey Poggi (Francja) 15:8, Serena Teo-Marta Cammilletti (obie Włochy) 15:10, Jana Biriukowa (Rosja)-Maya Roland (Niemcy) 15:12
Półfinały:Durando-Teo 15:8, Wutz –Biriukowa 11:10
Finał:Durando-Wutz 15:10

Kolejnosc:
1.Durando
2.Wutz
3.Teo i Biriukowa
5.Cammilletti
6.Poggi
7.Errigio
8.Roland


Alina Kujawa i Joanna Bórkowska dotarły do 1/8 turnieju




Miejsca Polek:
10.Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin)
13.Joanna Bórkowska
22.Katarzyna Kryczało
48.Izabela Knop(wszystkie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)
51.Martyna Synoradzka (Warta Poznań)
60.Daria Kasperek (D’Artagnan Warszawa)
61.Joanna Sikora (Sietom)
69.Marta Matysik (AZS-AWF Warszawa)
70.Agnieszka Kulczycka (Sietom)
90.Agata Kantorska (Warta Poznań)
95.Natalia Rajczak (D’Artagnan Warszawa)
97.Klaudia Tomkowiak (Korona Wrocław)
108.Agnieszka Purowska (Sietom)

Startowało 118 florecistek.

Klasyfikacja Młodz.P¦:
1.Wutz 106 pkt
2.Cammilletti 106
3.Durando 94
4.Teo 88
5.Emily Cross(USA) 76
6.Kryczało 68


Ranking PZS w kat.młodzieżowej:
1.Kujawa 250 pkt
2.Bórkowska 240
3.Kryczało 232
4.Kulczycka 136
5.Synoradzka 122
6.Kantorska 118
7.I.Knop 108
8.Anna Lidzbarska(Sietom) 100
9.Kasperek 99
10.Matysik 78

…………………………………..

FLORET MĘŻCZYZN

Cwierćfinały:Andrea Baldini(Włochy)-Dmitri Pietrow(Rosja) 15:9, Artem Siedow (Rosja)-Francesco Vianello(Włochy) 15:11,Guillaume Pitta -Thomas Desgeorges(obaj Francja) 15:12, Renat Ganiejew-Aleksiej Chowanskij (obaj Rosja) 15:8
Półfinały:Baldini-Ganiejew 15:13,Siedow – Pitta 15:13
Finał:Baldini-Siedow 15:9

Kolejno¶ć:
1.Baldini
2.Siedow
3.Ganiejew i Pitta
5.Chowanskij
6.Pietrow
7.Vianello
8.Desgeorges

Miejsca Polaków:
13.Michał Majewski (AZS-AWF Warszawa)
17.Mateusz Witkowski (Warta Poznań)
20.Krzysztof Pietrusiak(Sietom)
27.Łukasz Mandes
29.Stanisław De Bazelaire(obaj AZS-AWF Warszawa)
34.jakub Jędrkowiak (Polonia Leszno)
36.Andrzej Witkowski
58.Krzysztof Jędrzejak (obaj Sietom)
65.Łukasz Szulc(AZS-AWF Warszawa)
67.Konrad Pietrusiak (Sietom)
69.Michał Przybysławski(AZS-AWF Warszawa)
76.Wojciech Naruszewicz (Sietom)

Startowało 124 florecistów.

Klasyfikacja Młodz.P¦:
1.Moritz Hinterseer (Austria) 120 pkt
2.Baldini 112
3.Boris Zorc (Niemcy) 90
4.Krzysztof Pietrusiak 84
5.Saverio Laiacona (Włochy) 70
6.Majewski 70
7.Pitta 70

Ranking PZS w kat.młodzieżowej:
1.Mandes 235 pkt
2.M.Witkowski 208
3.Majewski 163
4.De Bazelaire 128
5.Jędrkowiak 121
6.Jedrzejak 92
7.A.Witkowski 84
8.Krzysztof Pietrusiak 83
9.Szulc 73
10.Konrad Pietrusiak 72