UKS ATENA Z SUKCESAMI W SZCZECINIE10.04.2011, 21:15
W mijający weekend w Szczecinie odbył się Puchar Ziem Północnych – turniej we florecie dziewcząt i chłopców. Adepci Gdańskiej Szkoły Floretu walczyli w Zachodniopomorskiem bardzo dobrze, czego efektem było sześć miejsc na podium. Jak zwykle mogliśmy liczyć na niezawodną Annę Szymczak (UKS Atena Gdańsk), która wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii młodzików. Podopieczna trenera Adama Kaszubowskiego w finale pokonała swoją klubową i szkolną koleżankę, Julię Wąsowicz. Identyczna sytuacja miała miejsce w turnieju chłopców, gdzie Mateusz Kozłowski pokonał w finale Piotra Sobczaka.



WYNIKI:



DZIECI:

Dziewczęta:

Półfinały:
Paulina Darda (UKS Rondo Szczecin) - Oliwia Szabelska (AZS Bydgoszcz) 8:7
Malwina Bytner (Wrocławianie) - Agnieszka Wierzchowska (UKS Atena Gdańsk) 8:0

Finał:
Darda – Bytner 8:2

Kolejność:
1. Paulina Darda (UKS Rondo Szczecin)
2. Malwina Bytner (Wrocławianie)
3. Agnieszka Wierzchowska (UKS Atena Gdańsk)
3. Oliwia Szabelska (AZS Bydgoszcz)
..............................
12. Alicja Kozłowska
14. Anna Wyganowska (obie UKS Atena Gdańsk)

Startowały 53 zawodniczki




Chłopcy:

Półfinały:
Filip Boratyn (Kolejarz Wrocław) - Kuba Januszewski (MKS Kusy Szczecin) 8:0
Witold Frącek (Kolejarz Wrocław) - Dawid Lange (Budowlani Toruń) 8:3

Finał:
Boratyn – Frącek 8:4

Kolejność:
1. Filip Boratyn
2. Witold Frącek (obaj Kolejarz Wrocław)
3. Kuba Januszewski (MKS Kusy Szczecin)
3. Dawid Lange (Budowlani Toruń)
.........................
11. Jakub Cierluk (UKS Atena Gdańsk)
15. Patryk Martyniak (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 51 zawodników





MŁODZICY:

Dziewczęta:

Półfinały:
Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) - Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań) 12:0
Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk) - Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) 12:5

Finał:
Szymczak – Wąsowicz 10:6

Kolejność:
1. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)
2. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)
3. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń)
3. Katarzyna Matysiak (Warta-Muszkieterowie Poznań)
............................
5. Wiktoria Jereczek (UKS Atena Gdańsk)
10. Anna Jereczek (UKS Atena Gdańsk)
13. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)

Startowało 76 zawodniczek



Chłopcy:

Półfinały:
Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław) - Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie) 12:2
Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk) - Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa) 12:8

Finał:
Rządkowski – Podralski 12:3

Kolejność:
1. Andrzej Rządkowski (Kolejarz Wrocław)
2. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
3. Ludwik De Bazelaire (AZS AWF Warszawa)
3. Maxime Tarasiewicz (Wrocławianie)
........................
6. Marek Pilszak
7. Dawid Wójcik
8. Patryk Szulpin
12. Mikołaj Rudnicki (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Startowało 88 zawodników




JUNIORZY MŁODSI:

Dziewczęta:

Półfinały:
Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) – Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań) 15:3
Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin) – Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin) 15:9

Finał:
Długosz – Wiaderek 15:1

Kolejność:
1. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)
3. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)
3. Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)
......................
5. Karolina Kućko
8. Magdalena Drapella
10. Melania Lipińska
13. Zuzanna Hirsz
16. Kinga Oklińska (wszystkie UKS Atena)

Startowały 22 zawodniczki




Chłopcy:

Półfinały:
Mateusz Kozłowski (UKS Atena Gdańsk) - Dawid Kasprzyk (Warta-Muszkieterowie Poznań) 15:7
Piotr Sobczak (UKS Atena Gdańsk) - Michał Bies (Kolejarz Wrocław) 14:13

Finał:
Kozłowski – Sobczak 15:5

Kolejność:
1. Mateusz Kozłowski
2. Piotr Sobczak (obaj UKS Atena Gdańsk)
3. Michał Bies (Kolejarz Wrocław)
3. Dawid Kasprzyk (Warta-Muszkieterowie Poznań)
...............
11. Amadeusz Skrzypkowski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 14 zawodników








Kawka