MŚ JUNIORÓW I KADETÓW W JORDANII ROZPOCZĘTE30.03.2011, 16:31
Wczoraj w mieście Morze Martwe w Jordanii rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce. „Na pierwszy ogień” poszły florecistki walczące w kategorii kadetek (do lat 17). Niestety nie zaliczy tego startu do udanych nasza „cicha nadzieja medalowa”, Natalia Gołębiowska. Aktualna druga wicemistrzyni Europy w tej kategorii wiekowej oraz Mistrzyni Polski Juniorek zakończyła turniej na 22 miejscu. Zawodniczka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk nie sprostała w pojedynku o wejście do czołowej szesnastki Kanadyjce Allanie Goldie, ulegając jej 12:15. Pozostałe dwie Polki walczące w tych zawodach zakończyły zmagania rundę wyżej. Ostatecznie Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) została sklasyfikowana na 11, zaś Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin) na 15 pozycji.
Mistrzynią Świata została Camilla Mancini. Włoszka sprawiła niespodziankę w finale pokonując zdecydowaną faworytkę turnieju, Lee Kiefer, która aktualnie zajmuje 17 miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata... seniorek. Brązowy medal wywalczyła Jewgienia Niebieridze z Rosji oraz kolejna reprezentantka Italii, Martina Sinigalia.

...................................
11. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
15. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
22. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Martyna Długosz – Martina Sinigalia 6:15

Jutro, tj. 31 marca, odbędzie się turniej męski. Wśród trzyosobowej reprezentacji Polski we florecie kadetów na te mistrzostwa znalazło się dwóch zawodników Sietomu: Krystian Gryglewski i Michał Siess.

Wyniki na żywo z Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w szermierce dostępne są pod poniższym adresem: