PUCHARY GDAŃSKICH RAJCÓW DLA GOŚCI.07.03.2011, 08:38
W miniony weekend w Gdańskiej Szkole Floretu przy ul. VII Dwór 6 odbył się V turniej „ O Puchar Rajców Gdańskich” we florecie dzieci i młodzików, rozgrywany pod tradycyjnym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska – Bogdana Oleszka.

Choć na podium znalazło się sześcioro gdańszczan, to końcowe zwycięstwa odnosili zawodnicy przyjezdni. Najlepiej z Gdańszczan spisali się uczniowie Gdańskiej Szkoły Floretu: Alicja Kozłowska (trener Anna Sobczak) oraz Anna Szymczak (trener Adam Kaszubowski) i Maciej Podralski (wszyscy UKS Atena Gdańsk, trenerzy Katarzyna Felusiak - Zakrzewska i Adam Kaszubowski), którzy uplasowali się na 2 miejscach.
Łącznie, w całych zawodach walczyło 180 młodych florecistów.






WYNIKI

Dzieci:
1. Oliwia Szablewska (AZS Bydgoszcz) w finale 8:2

2. Alicja Kozłowska (UKS Atena Gdańsk)

3. Kinga Pijaczyńska i Maria Sadowska (obie Polonia Leszno)

5. Anna Borkowska

6. Joanna Karpiak (obie UKS de La Salle Gdańsk)

7. Kinga Majszewska (Budowlani Toruń)

8. Zuzanna Rompczyk (UKS de La Salle Gdańsk)
……………………………………………………………………
10. Julia Janik
11. Maja Mosiewicz
12. Agnieszka Wierzchowska
15. Zofia Kędziora (wszystkie UKS Atena Gdańsk)







Startowało 35 zawodniczek.

1. Jan Zakrzewski (AZS AWF Warszawa) w finale 8:3

2. Jan Jurkiewicz (Budowlani Toruń)

3. Jakub Cierluk i Krzysztof Karpowicz

5. Druszkowski Marcel

6. Bartosz Goc

7. Filip Skraburski

8. Bartosz Ruczyński
…………………………..
9. Jakub Stybor (wszyscy UKS Atena Gdansk)


Startowało 39 zawodników.






Młodzicy:

1. Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) w finale 12:11

2. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)

3. Julia Strachowska i Julia Walczyk (obie Zjednoczeni Pabianice)

5. Julia Wąsowicz

6. Anna Jereczek

7. Sara Żelechowska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

8. Karolina Kapral (MKS Kusy Szczecin)
……………………………………………………………….

9. Aleksandra Niwińska
10. Zuzanna Bober
13. Karolina Piskorska
15. Agnieszka Len (wszystkie UKS Atena Gdańsk)

Startowało 46 zawodniczek.

1. Jakub Glezman (AZS Bydgoszcz) w finale 11:9

2. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk

3. Tomasz Naruszewicz (UKS Atena Gdańsk) i Bartosz Żurawski ( Budowlani Toruń)

5. Ludwik de Bazelaire (AZS-AWF Warszawa)

6. Dawid Wójcik

7. Patryk Szulpin (obaj UKS Atena)

8. Piotr Niedzielski (Polonia Leszno)
………………………………………………………………………
9. Krukowski Jędrzej
12. Marek Pilszak

Startowało 60 zawodników.


Najbliższym startem dla gdańskich młodych szermierzy będą tradycyjne zawody we Wrocławiu „Challenge Wratislavia” w ostatni weekend marca.