LA CORUñA ZDOBYTA... PRZEZ WŁOCHÓW21.02.2011, 23:40
W La Corunii od minionego piątku do niedzieli odbywał się XVIII Turniej CIDADE DA CORUÑA, zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata florecistów. Polacy nie odegrali niestety znaczącej roli ani w zawodach indywidualnych, ani drużynowych. Powody do zadowolenia mają za to Włosi. Indywidualnie zwyciężył Andrea Cassara, a trzech jego rodaków było w szerokim finale. Na drugim miejscu uplasował się wracający do wysokiej formy mistrz olimpijski z Pekinu. Benjamin Kleibrink z Niemiec. Najniższy stopień podium w całości zajęli Azjaci: Yuki Ota (Japonia) i Tae Kyu Ha (Korea Płd.). Najlepszy Polak, Marcin Zawada został sklasyfikowany na 38 miejscu.
W konkurencji drużynowej znów triumfy święcił Cassara, tym razem wraz kolegami z reprezentacji. „Azzuri” w finale pokonali Francuzów, którym jednak niewiele brakowało, aby znaleźli się w ogóle poza czołową ósemką. W meczu 1/8 finału z Hongkongiem przegrywali oni już bowiem 38:43. Jednak znany ze swej odporności psychicznej lider „trójkolorowych”, Erwann Le Pechoux, trafił swojego rywala aż siedem razy z rzędu. Uskrzydlony tym zwycięstwem zespół znad Sekwany walczył później rewelacyjnie – co pokazują dalsze wyniki. Polska walcząca w składzie: Tomasz Ciepły, Marcin Zawada, Leszek Rajski i Paweł Kawiecki, zajęła 10 miejsce.

41. Sławomir Mocek (Jamalex IKS Leszno)
54. Andrzej Witkowski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
79. Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa)
83. Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań)
100. Leszek Rajski (Wrocławianie)
127. Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa)
141. Paweł Szumielewicz (Wrocławianie)
143. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Michał Puzianowski (Wrocławianie) wycofał się z zawodów w trakcie eliminacji grupowych z powodu kontuzji kolana