GRYGIEL ZNÓW DRUGI W PEK, DRUŻYNA Z DWOMA GDAŃSZCZANAMI Z BRĄZEM14.02.2011, 23:05
Niedziela, 13.02.2010




W ubiegły weekend na warszawskim Ursynowie odbył się IV Turniej Floret Witolda Woydy. Były to ostatnie zawody w sezonie 2010/2011 zaliczane do klasyfikacji Pucharu Europy Kadetów (do lat 17). Świetnie spisał się w stolicy Krystian Gryglewski, który znów dotarł do ścisłego finału turnieju tej rangi (poprzednio dokonał tej sztuki niespełna miesiąc temu w Pizie). Podopieczny fechmistrza Stanisława Szymańskiego w decydującym pojedynku musiał jednak uznać wyższość Czecha Alexandra Choupenicza, który pokonał gdańszczanina 15:10. Na najniższym stopniu podium znaleźli się Balint Matyas z Węgier i Rosjanin Ilia Diegtriajew.

Dzień później odbył się drużynowy turniej O Puchar Złotej Drużyny. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentacja Rosji, która w finale pokonała drugi zespół Francji. Trzecie miejsce wywalczyła pierwsza reprezentacja Polski, w skład której obok Gryglewskiego weszli: Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Miłosz Bies (Kolejarz Wrocław) oraz Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń)


Poniżej zamieszczamy również wyniki z PŚ Juniorek we florecie kobiet, który odbył się 6 lutego w Lyonie.





WYNIKI TURNIEJU INDYWIDUALNEGO FLORET WITOLDA WOYDY:

Kolejność:
1. Aleksander Choupenicz (Czechy)
2. Krystian Gryglewski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Balint Matyas (Węgry)
3. Ilia Diegtriajew (Rosja)
5. Erwann Auclin (Francja)
6. Daniel Dosa (Węgry)
7. George Hendrie (Wielka Brytania)
8. Thomas Antoine (Francja)
...........................................
51. Michał Siess (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
75. Maciej Podralski (UKS Atena Gdańsk)
87. Szymon Szewczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
116. Bartosz Trznadel (UKS Atena Gdańsk)
131. Patryk Szulpin (UKS Atena Gdańsk)
151. Kacper Skrzypkowski (UKS Atena Gdańsk)
152. Jędrzej Krukowski (UKS Atena Gdańsk)
155. Wojciech Dudzic (UKS Atena Gdańsk)
156. Mateusz Kozłowski (UKS Atena Gdańsk)
162. Amadeusz Skrzypkowski (UKS Atena Gdańsk)

Startowało 168 zawodników





WYNIKI TURNIEJU DRUŻYNOWEGO O PUCHAR ZŁOTEJ DRUŻYNY:


Półfinały:
Rosja I – Polska 45:28
Francja II – Węgry I 33:28


Mecz o 3 miejsce:
Polska I – Węgry I 45:37


Finał:
Rosja I – Francja II 45:23


Kolejność:
1. Rosja I
2. Francja II
3. Polska I
4. Węgry I
5. Rosja III
6. Rosja II
7. Francja I
8. Ukraina I
................
24. UKS Atena Gdańsk I
30. UKS Atena Gdańsk II

Startowało 30 drużyn




WYNIKI PUCHARU ŚWIATA JUNIOREK W LYONIE:


Ćwierćfinały:
Nzingha Prescod (USA) - Ambika Singh (USA) 15:13
Camilla Mancini (Włochy) – Martyna Jelińska (Budowlani Toruń) 15:11
Francesca Palumbo (Włochy) - Ysora Thibus (Francja) 12:3
Marie Mana (Francja) - Beatrice Monaco (Włochy) 12:11


Półfinały:
Prescod – Palumbo 15:6
Mancini – Mana 15:11

Finał:
Prescod – Mancini 15:6

Kolejność:
1. Nzingha Prescod (USA)
2. Camilla Mancini
3. Francesca Palumbo (obie Włochy)
3. Marie Mana (Francja)
5. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
6. Beatrice Monaco (Włochy)
7. Ambika Singh (USA)
8. Ysora Thibus (Francja)
.......................................
18. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
49. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
50. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
52. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
75. Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
77. Agata Wasilczyk (UKS Atena Gdańsk)
78. Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)
89. Barbara Jędrzejewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 105 zawodniczek


Walki Polek:

1/32:
Marta Hausman – Pauline Ranvier (Francja) 11:15
Zuzanna Sobczak – Chloe Jubenot (Francja) 15:8
Natalia Gołębiowska – Mona Shaito (USA) 11:15
Marika Chrzanowska – Camilla Mancini (Włochy) 12:15
Martyna Jelińska – Sarah Parmacek (USA) 15:6


1/16:
Martyna Jelińska – Julie Mienville (Francja) 15:10
Zuzanna Sobczak – Ysora Thibus (Francja) 3:15


1/8:
Martyna Jelińska – Marike Wegener (Niemcy) 15:3









Kawka