XVII TURNIEJ O BUZDYGAN JEGO MAGNIFICENCJI REKTORA AWFIS W GDAŃSKU15.01.2011, 16:33
Pi±tek, 14.01.2011

Dzi¶ w Hali Sportowej nr XII gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu odbył się finał XVII Turnieju O Buzdygan Jego Magnificencji Rektora AWFiS w Gdańsku. Na starcie pierwszych w tym sezonie zawodów Pucharu Polski stanęły najlepsze krajowe florecistki i floreci¶ci.
We florecie kobiet – tak jak w 2010 r. - zwyciężyła Anna Rybicka. Reprezentantka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk w finale pokonała koleżankę klubow± Magdalenę Mroczkiewicz, która wróciła do sportu po niemal 2-letniej przerwie. Podopieczna fechtmistrza Longina Szmita zdobyła Buzdygan po raz szósty w karierze. Po rocznej przerwie z kolei wystartowała Magdalena Knop, która uplasowała się na 7 miejscu.
Z kolei w¶ród panów triumfował aktualny mistrz Polski Leszek Rajski (KSz Wrocławianie).
Na starcie zawodów zabrakło Sylwii Gruchały, Radosława Glonka, Pawła Osmańskiego (wszyscy Sietom) oraz Małgorzaty Wojtkowiak (AZS-AWF Warszawa)

Wyniki:

Floret kobiet:

Anna Rybicka (Sietom) – Hanna Łyczbińska 15:12
Magdalena Mroczkiewicz (wszystkie Sietom) – Martyna Synoradzka (AZS-AWF Poznań) 11:9

Leszek Rajski (KSz Wrocławianie) – Michał Puzianowski 15:12
Paweł Szumielewicz (wszyscy KSz Wrocławianie) – Sławomir Mocek (IKS Jamalex Leszno) 15:13

Startowało 45 zawodników

Jutro polscy kadeci walcz± w zawodach PE kadetów w Pisie „Torneo di scherma internazionale”, a za tydzień juniorzy w zawodach P¦ w Zagrzebiu (panie) i Moedling (panowie).