ŁUKASZ LEPSZY OD KATARZYNY.MŁODZIEŻOWY P¦ W LESZNIE.08.12.2003, 10:20
W Lesznie odbyły się zawody Młodzieżowego Pucharu ¦wiata (kat. do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn.

FLORET KOBIET

Ubiegłoroczna zwyciężczyni – Katarzyna Kryczało uplasowała się najwyżej z Polek, zajmuj±c 5 miejsce.

K.Kryczało(pierwsza z lewej) nie dała rady florecistkom z Niemiec.Czwarta od lewej-triumfatorka C.Wutz





Ćwierćfinały: Carolin Wutz(Niemcy)-Marta Cammilletti (Włochy) 15:8, Sandra Bingenheimer-Maya Roland (obie Niemcy) 15:13, Maria Bartkowski-Viola Haenlein (obie Niemcy) 15:9, Martina Zacke (Niemcy)- Katarzyna Kryczało (Polska) 15:11
Półfinały:Wutz-Zacke 12:8, Bingenheimer-Bartkowski 15:11
Finał:Wutz-Bingenheimer 15:7

Kolejno¶ć:
1.Wutz
2.Bingenheimer
3.Zacke i Bartkowski
5.Kryczało
6.Haenlein
7.Cammilletti
8.Roland

Miejsca innych Polek:
9.Alina Kujawa(MKS Kusy Szczecin)
13.Agnieszka Kulczycka
14.Joanna Bórkowska
17.Anna Lidzbarska(wszystkie Sietom)
28.Daria Kasperek
30.Aneta Grotek(obie D’Artagnan Warszawa)

Startowało 77 florecistek.


Klasyfikacja Młodzieżowego P¦:
1.Cammilletti 106 pkt
2.Wutz 102
3.Emily Cross (USA) 86
4.Kryczało 68
5.Benedetta Durando (Włochy) 64

Ranking PZS w kat. młodzieżowej:
1.Kujawa 146
2.Kryczało 140
3.Bórkowska 132
4.Kulczycka 91
5.Agata Kantorska (Warta Poznań) 75


FLORET MĘŻCZYZN
¦wietnie w zawodach spisali się Polacy, którzy pomiędzy sob± rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. W ¶cisłym finale Łukasz Mandes (AZS-AWF Warszawa – trener Piotr Majewski) pokonał Mateusza Nowaka (Warta Poznań-trener Paweł Kantorski).
Niestety podczas turnieju Krzysztofowi Pietrusiakowi odnowiła się kontuzja nogi, z powodu której Pietrusiak nie wystartuje w najbliższ± niedzielę w zawodach z cyklu Puchar Polski Sietom Tour we Wrocławiu.


Łukasz Mandes po raz pierwszy w karierze wygrał zawody P¦






Cwierćfinały: Łukasz Mandes (AZS-AWF Warszawa) – Aleksander Bezbabny (Białoru¶) 15:12, Mateusz Witkowski (Warta Poznań) – Martino Minuto (Włochy) 15:14, Władimir Łyszkowski (Białoru¶)-Alieksiej Chowański ( Rosja) 15:13, Moritz Hinterseer (Austria)-Igor Gridniew (Rosja) 15:8
Półfinały:Mandes-Hinterseer 15:10, Witkowski-Łyszkowski 15:11
Finał:Mandes-Witkowski 15:9

Kolejno¶ć:
1.Mandes
2.Witkowski
3. Lyszkowski i Hinterseer
5.Gridniew
6.Chowański
7.Minuto
8.Bezbabny

Miejsca Polaków:
13.Krzysztof Jędrzejak (Sietom)
14.Błażej Serafin (AZS-AWF Warszawa)
16.Lukasz Szulc (AZS-AWF Warszawa)
18.jakub Jędrkowiak (Polonia Leszno)
19.Michał Majewski
29.Stanisław De Bazelaire (obaj AZS-AWF Warszawa)
30.Łukasz Wielkopolski (KSz Wrocławianie)
31.Krzysztof Pietrusiak (Sietom)
32.Michał Przybysławski (AZS-AWF Warszawa)
……………………..
33.Konrad Pietrusiak
39.Grzegorz Kamka
48.Andrzej Witkowski
49.Andrzej Prokopski (wszyscy Sietom)

Startowało 70 florecistów.


K.Jędrzejak był najlepszym Gdańszczaninen w turnieju w Lesznie






Klasyfikacja Młodz.P¦:
1.Hinterseer 114
2.Boris Zorc (Niemcy) 102
3.Krzysztof Pietrusiak 84
4.Majewski 66
5.Mandes 62

Ranking PZS w kat. młodzieżowej:
1.Mandes 132
2.Mateusz Witkowski 101
3.Majewski 84
4.Jędrkowiak 78
5.De Bazelaire 56
6.Andrzej Witkowski i Konrad Pietrusiak obaj po 52
8.Krzysztof Pietrusiak 46