DOMINACJA ITALII W TURNIEJU FLORECISTEK MEJ27.10.2010, 09:52
Wczoraj w Łobni odbył się turniej indywidualny florecistek rozgrywany w ramach Mistrzostw Europy Juniorów (do lat 20) w szermierce. Zawody zdominowały Włoszki, które zdobyły trzy z czterech medali. Złoto wywalczyła Alice Volpi, srebro Stefania Straniero, zaś brąz Beatrice Monaco. Drugi brązowy medal zawisł na szyi Ukrainki Anastazji Moskowskiej. Na 10 pozycji sklasyfikowana została najlepsza z Polek - Martyna Jelińska (Budowlani Toruń). Na wielkie słowa uznania zasługuje zaledwie szesnastoletnia Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk), która ukończyła zawody na 13 miejscu. Druga z gdańszczanek, Iwona Olbromska zajęła 25 lokatę.

Dziś rozgrywany jest turniej drużynowy florecistów. Florecistki do konkurencji drużynowej przystąpią w piątek, 29 października.