KOMPLET ZŁOTYCH MEDALI DLA UKS ATENA GDAŃSK W MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW.24.10.2010, 17:05
W sobotę i niedzielę 23 i 24 października 2010 r. w Gdańskiej Szkole Floretu odbyły się indywidualne i drużynowe Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we florecie dziewcząt i chłopców. Na starcie stanęli zawodnicy z roczników 1996-1998. W turniejach indywidualnych równych sobie nie mieli zawodnicy UKS Atena Gdańsk – Karolina Kućko (fechm. Longin Szmit) i Maciej Podralski (trenerzy Katarzyna Zakrzewska i Adam Kaszubowski. W zawodach z powodu choroby nie mogła wystąpić ubiegłoroczna mistrzyni - Ania Szymczak (UKS Atena).
W turnieju drużynowym również najlepsi okazali się uczniowie ZKPiG nr 26 w Gdańsku.


Wyniki:


Turniej indywidualny:






Floret dziewcząt:

Półfinały:
Karolina Kućko – Julia Wąsowicz (obie Atena) 7:6, Julia Chrzanowska (Budowlani Toruń) – Melania Lipińska (Atena) 12:7

Finał:
Kućko - Chrzanowska 7:2


Kolejność:
1. Kućko
2. Chrzanowska
3. Wąsowicz i Lipińska
……………………………………………………
5. Anna Jereczek
6. Zuzanna Matuszewska
7. Magdalena Drapella (wszystkie UKS Atena Gdańsk)
8. Karolina Siwek (UKS MDK 5 Bydgoszcz)

Startowało 31 zawodniczek



Floret chłopców:

Półfinały:
Maciej Podralski – Jędrzej Krukowski 12:3, Tymon Gagulewicz – Tomasz Naruszewicz 12:3 (wszyscy UKS Atena Gdańsk)

Finał:
Podralski – Gagulewicz 12:3


Kolejność:
1. Podralski
2. Gagulewicz
3. Krukowski i Naruszewicz
………………………………
5. Amadeusz Skrzypkowski
6. Dawid Wójcik
7. Adam Korpaczewski (wszyscy Atena)
8. Tomasz Stróżyński

Startowało 34 zawodników




Turniej drużynowy:






Floret dziewcząt:

Półfinały:
UKS I Atena Gdańsk – UKS MDK 5 Bydgoszcz 29:7, UKS II Atena Gdańsk - UKS III Atena Gdańsk 36:13

Finał:
UKS II Atena Gdańsk - UKS I Atena Gdańsk 34:23

Mecz o 3 miejsce:
UKS III Atena Gdańsk - UKS MDK 5 Bydgoszcz 36:24


Kolejność:
1. UKS II Atena Gdańsk (Anna Jereczek, Zuzanna Matuszewska,Julia Wąsowicz, Sara Żelechowska)
2. UKS I Atena Gdańsk (Magdalena Drapella, Karolina Kućko, Melania Lipińska, Klaudia Czerwińska)
3. UKS III Atena Gdańsk (Katarzyna Karpowicz, Kinga Oklińska, Dominika Piętka, Małgorzata Szewczyk)
4. UKS MDK-5 Bydgoszcz
5. UKS IV Atena Gdańsk (Agnieszka Len, Karolina Piskorska, Kinga Wróbel)
6. UKS VI Atena Gdańsk (Katarzyna Krychowska, Monika Matacz, Martyna Łukasiewicz)
7. UKS V Atena Gdańsk (Anna Avirmed, Patrycja Rudzińska, Wiktoria Szewczyk, Alicja Szostakiewicz)



Floret chłopców:





Półfinały:
UKS I Atena Gdańsk – AZS Bydgoszcz 35:20, Budowlani Toruń - UKS II Atena Gdańsk 33:31

Finał:
UKS I Atena Gdańsk - Budowlani Toruń 36:25

Mecz o 3 miejsce:
AZS Bydgoszcz - UKS II Atena Gdańsk 33:30


Kolejność:
1. UKS I Atena Gdańsk (Tymon Gagulewicz, Jędrzej Krukowski , Tomasz Naruszewicz, Maciej Podralski,)
2. Budowlani Toruń
3. AZS Bydgoszcz
4. UKS II Atena Gdańsk (Michał Kobryń , Adam Korpaczewski, Amadeusz Skrzypkowski, Dawid Wójcik)
5. UKS III Atena Gdańsk (Wojciech Dudzic, Marek Pilszak, Mikołaj Rudnicki, Kacper Skrzypkowski)
6. UKS MDK 5 Bydgoszcz
7. UKS IV Atena Gdańsk (Daniel Milanowski, Mateusz Pozlewicz, Marcin Wyganowski)
8. UKS de LA Salle Gdańsk ( Mariusz Karpiak, Michał Sokołowski, Igor Tyda)
9. UKS VI Atena Gdańsk (Domiki Mańkowski, Kacper Marecki, Mikołaj Skraburski, Jan Sternau)



Jutro w rosyjskiej miejscowości Łobnia (k. Moskwy) rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Juniorów z udziałem 5 gdańszczan: Natalia Gołębiowska, Iwona Olbromska, Michał Janda, Piotr Janda, Maciej Włosek (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk).