GDAŃSZCZANIE W LIPSKU BEZ MEDALU27.07.2010, 09:42
Gdańscy floreciści wrócili z rozgrywanych w Lipsku w dniach 17-22 lipca Mistrzostw Europy bez medalu. Najbliżej jego zdobycia były florecistki, które w turnieju drużynowym zaledwie jednym trafieniem uległy Rosjankom w meczu o brąz. Floreciści drużynowo również zakończyli zawody na tym najbardziej nielubianym przez sportowców, czwartym miejscu. Indywidualnie najlepsza spośród gdańszczan była Sylwia Gruchała, która zajęła 10 lokatę. Pozostaje mieć nadzieję i mocno wierzyć, że podczas listopadowych Mistrzostw Świata będziemy mieli więcej powodów do radości.



WYNIKI:



FLORET KOBIET INDYWIDUALNIE:


Ćwierćfinały:
Valentina Vezzali (Włochy) – Olga A. Lelejko (Ukraina) 15:6
Eugenia Łamonowa (Rosja) – Astrid Guyart (Francja) 10:9
Inna Derigłazowa (Rosja) – Corrine Maitrejean (Francja) 15:13
Elisa Di Francisca – Arianna Errigo (obie Włochy) 15:6


Półfinały:
Vezzali – Derigłazowa 14:4
Łmonowa - Di Francisca 13:8


Finał:
Vezzali – Łamonowa 15:4


Kolejność:
1. Valentina Vezzali (Włochy)
2. Eugenia Łamonowa (Rosja)
3. Elisa Di Francisca (Włochy)
3. Inna Derigłazowa (Rosja)
5. Corrine Maitrejean (Francja)
6. Olga A. Lelejko (Ukraina)
7. Arianna Errigo (Włochy)
8. Astrid Guyart (Francja)
.............................................................
10. Sylwia Gruchała (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
19. Karolina Chlewińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
21. Małgorzata Wojtkowiak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)

Startowało 40 zawodniczek


Walki Polek:

1/16:
Sylwia Gruchała - Katalin Varga (Węgry) 15:8
Karolina Chlewińska - Edina Knapek (Węgry) 7:8
Małgorzata Wojtkowiak - Astrid Guyart (Francja) 10:15
Martyna Synoradzka - Corrine Maitrejean (Francja) 7:15

1/8:
Sylwia Gruchała - Inna Derigłazowa (Rosja) 11:15




FLORET MĘŻCZYZN INDYWIDUALNIE


Ćwierćfinały:
Andrea Baldini (Włochy) - Artiom Siedow (Rosja) 15:5
Valerio Aspromonte (Włochy) - Leszek Rajski 13:15
Renal Ganiejew (Rosja) - Marcin Zawada 15:8
Richard Kruse (Wielka Brytania) - Erwann Le Pechoux (Francja) 14:13


Półfinały:
Baldini - Ganiejew 11:3
Aspromonte - Kruse 15:14


Finał:
Baldini - Aspromonte 15:11


Kolejność:
1. Andrea Baldini (Włochy)
2. Valerio Aspromonte (Włochy)
3. Richard Kruse (Wielka Brytania)
3. Renal Ganiejew (Rosja)
5. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa)
6. Leszek Rajski (Wroclawianie)
7. Erwann Le Pechoux (Francja)
8. Artiom Siedow (Rosja)
..............................................................
25. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
34. Radosław Glonek (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 56 zawodników.


Walki Polaków:

1/32:
Marcin Zawada - zwolniony
Leszek Rajski - zwolniony
Paweł Kawiecki - Andriej Pogrebniak (Ukraina) 15:8
Radosław Glonek - Maor Hatoel (Izrael) 12:15


1/16:
Marcin Zawada - Sebastian Bachmann (Niemcy) 15:2
Leszek Rajski - Paweł Kawiecki 15:11


1/8:
Marcin Zawada - Aleksander Szaliankow (Białoruś) 15:11
Leszek Rajski - Moritz Hinterseer (Austria) 15:11




FLORET KOBIET DRUŻYNOWO


Ćwierćfinały:
Włochy - Wielka Brytania 45:24
Niemcy - Węgry 32:31
Rosja - Ukraina 40:15
Polska - Francja 45:40


Półfinały:
Włochy - Polska 45:33
Niemcy - Rosja 37:25


Mecz o 3 miejsce:
Rosja - Polska 30:29


Finał:
Włochy - Niemcy 45:26


Kolejność:
1. Włochy
2. Niemcy
3. Rosja
4. Polska
5. Francja
6. Węgry
7. Ukraina
8. Wielka Brytania

Startowało 8 drużyn




FLORET MĘŻCZYZN DRUŻYNOWO

Ćwierćfinały:
Włochy - Rumunia 45:39
Rosja - Austria 45:24
Wielka Brytania - Niemcy 45:41
Polska - Białoruś 45:23


Półfinały:
Włochy - Polska 44:22
Rosja - Wielka Brytania 43:22


Mecz o 3 miejsce:
Wielka Brytania - Polska 44:37


Finał:
Włochy - Rosja 45:33


Kolejność:
1. Włochy
2. Rosja
3. Wielka Brytania
4. Polska
5. Austria
6. Białoruś
7. Niemcy
8. Rumunia

Startowało 16 zespołów