GDAŃSKA KUŹNIA - TURNIEJE DZIEWCZĄT30.05.2010, 21:30
Dziś w drugim dniu „Gdańskiej Kuźni” podczas turnieju florecistek 4 gdańszczanki znalazły się na podium. W kategorii juniorek młodszych złoto wywalczyła Natalia Gołębiowska , która pokonała koleżankę klubową Agatę Wyganowską (obie Sietom; trener Anna Sobczak).
Wśród młodziczek trzecie miejsce zajęła Karolina Kućko (Atena; trener Longin Szmit), a wśród dzieci Joanna Toporska (Atena, trener Konrad Pietrusiak).
Gościem specjalnym i Patronem Sportowym zawodów była Magdalena Mroczkiewicz, która najwyżej sklasyfikowanemu uczniowi ZKPiG w każdym z turniejów wręczyła specjalny dyplom gratulacyjny oraz maskotkę "mrówka".

Niedzielne finały „okraszone” były dodatkowymi wydarzeniami. Dziś odbyło się pasowanie 35 uczniów klas IVa i IVb ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał dyrektor szkoły – pan Jacek Mielewczyk wraz z wychowawczyniami : Magdaleną Wierzchowską i Ewą Filiks oraz opiekującymi się tą klasą trenerami – Konradem Pietrusiakiem, Łukaszem Szymańskim, Krzysztofem Walką.

Łącznie w VII Gdańskiej Kuźni, wystartowało aż 363 młodych florecistek i florecistów.


Wyniki:

Dzieci (10-11 lat):





Dziewczęta:
1. Olga Burlikowska (UKS MDK 5 Bydgoszcz)
2. Renata Tomczak (IKS Jamalex Leszno)
3. Aleksandra Stanuch (MKS Kusy Szczecin ) i Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)
1.
...................................................................................................................
5. Marzena Czerwińska (UKS de La Salle Gdańsk)
6. Marta Mech
7. Martyna Miłogrodzka
11.Zuzanna Bober (wszystkie Atena)
16. Natalia Sycz (de La Salle)
Startowały 53 zawodniczki



Młodzicy (12-14 lat):





Dziewczęta:
1. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)
2. Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice)
3. Sandra Sulik (Budowlani Toruń) i Karolina Kućko (Atena)
.................................................................................................................
6. Dominika Piętka (Atena)
7. Julia Buraczewska (de La Salle)
9. Anna Szymczak
10. Małgorzata Szewczyk
12. Anna Jereczek
14. Julia Wąsowicz

Startowało 79 zawodniczek




Juniorzy młodsi (14-16 lat):





Dziewczęta:
1. Natalia Gołębiowska
2. Agata Wyganowska (obie Sietom)
.............................................................................................................................................
5. Martyna Przybyłowicz (Sietom)
7. Marta Toboła
10. Karolina Mielewczyk (obie Atena)

Startowały 24 zawodniczki