TRIUMFY GDAŃSKIEJ SZKOŁY FLORETU W SZCZECINIE11.04.2010, 22:54
W Szczecinie odbył się w sobotę turniej „O Puchar Ziem Północnych” we florecie dziewcząt. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: juniorek młodszych, młodziczek i dzieci. Reprezentantki Gdańskiej Szkoły Floretu wygrały dwie z tych kategorii. W najstarszej triumfowała Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, trenerzy Longin Szmit i Anna Sobczak). Wśród młodziczek po raz kolejny najlepsza okazała się natomiast Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk, trener Adam Kaszubowski). Na trzecich miejscach uplasowały się ponadto: startująca w najstarszej kategorii Agata Wyganowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk, trenerzy Longin Szmit i Anna Sobczak) oraz Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk, trener Konrad Pietrusiak), która walczyła w kategorii dzieci.



Dzień później do rywalizacji mieli przystąpić chłopcy, jednak ze względu na żałobę narodową turniej odwołano.









Wyniki:





Juniorki Młodsze:



Półfinały:

Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin) 15:11

Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) – Agata Wyganowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9



Finał:

Przybyłowicz – Lasic 15:14



Kolejność:

1. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

2. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)

3. Agata Wyganowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

3. Magdalena Wasyluk (MKS Kusy Szczecin)

5. Barbara Wasilewska (UKS de La Salle Gdańsk)

6. Kinga Kosycarz (UKS de La Salle Gdańsk)

7. Aleksandra Starz (MKS Kusy Szczecin)

8. Marta Toboła (UKS Atena Gdańsk)



Startowało 13 zawodniczek









Młodziczki:



Półfinały:

Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk) – Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań) 12:3

Martyna Długosz – Alicja Wiaderek (obie MKS Kusy Szczecin) 11:7



Finał:

Szymczak – Długosz 12:8



Kolejność:

1. Anna Szymczak (UKS Atena Gdańsk)

2. Martyna Długosz (MKS Kusy Szczecin)

3. Alicja Wiaderek (MKS Kusy Szczecin)

3. Maria Vetulani (Warta-Muszkieterowie Poznań)

5. Klaudia Adamska (AZS AWF Poznań)

6. Julia Wąsowicz (UKS Atena Gdańsk)

7. Julia Buraczewska (UKS de La Salle Gdańsk)

8. Michalina Szulc (UKS de La Salle Gdańsk)

.............................

9. Małgorzata Szewczyk

11. Magdalena Drapella

14. Melania Lipińska (wszystkie UKS Atena Gdańsk)



Startowało 75 zawodniczek









Dzieci:



Półfinały:

Olga Burlikowska (UKS MDK-5 Bydgoszcz) – Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk) 6:4

Kamila Bobkowska (AZS Bydgoszcz) – Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk) 11:6



Finał:

Burlikowska – Bobkowska 4:2



Kolejność:

1. Olga Burlikowska (UKS MDK-5 Bydgoszcz)

2. Kamila Bobkowska (AZS Bydgoszcz)

3. Joanna Toporska (UKS Atena Gdańsk)

3. Aleksandra Jeglińska (UKS de La Salle Gdańsk)

5. Maria Renka (UKS de La Salle Gdańsk)

6. Karolina Pietroszek (UKS Rondo Szczecin)

7. Sylwia Łuczak (UKS MDK-5 Bydgoszcz)

8. Patrycja Schmidt (MKS Kusy Szczecin)

.........................

13. Natalia Muklewicz (UKS Atena Gdańsk)

15. Natalia Sycz (UKS de La Salle Gdańsk)



Startowało 59 zawodniczek.









Kawka