AMERYKANKA LEE KIEFER MISTRZYNIĄ ŚWIATA KADETEK WE FLORECIE03.04.2010, 19:54
Zuzanna Sobczak zajęła dziesiąte, zaś Natalia Gołębiowska dwunaste miejsce w rozegranym w Baku turnieju Mistrzostw Świata Kadetek we florecie. Występ zawodniczek Sietomu AZS AWFiS Gdańsk należy zaliczyć do udanych. Wychowanki Gdańskiej Szkoły Floretu przegrywały dziś z nie byle kim. Natalia w 1/8 finału nie dała rady Lee Kiefer. Nic dziwnego, wszak Amerykanka w pięknym stylu zdobyła tytuł mistrzowski nie pozwalając sobie zadać w żadnym pojedynku więcej niż osiem trafień! Zuzanna z kolei przegrała z... późniejszą wicemistrzynią, Camillą Mancini z Włoch. Gdańszczanki nie miały zatem zbyt dużo szczęścia do przeciwniczek. Kto wie, może gdyby turniejowa drabinka ułożyła się inaczej, mielibyśmy jeszcze więcej powodów do zadowolenia. Brązowe medale zdobyły Węgierka Dora Lupkowicz i Lianlian Wang z Chin. W dzisiejszych zawodach udział brała jeszcze jedna Polka. Marika Chrzanowska z Budowlanych Toruń uplasowała się na 24 pozycji ulegając w 1/16 również Lee Kiefer.
Jutro na plansze wychodzą kadeci, a wśród nich dwóch zawodników Sietomu: Mateusz Knitter i Krystian Gryglewski.