CZTERY MEDALE SIETOMU W SZERMIERCZYCH MP U-2301.04.2010, 00:13
We wtorek i środę w Szczecinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w szermierce (do lat 23). Nie mogło na nich zabraknąć zawodników Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Gdańszczanie wywalczyli w tych mistrzostwach łącznie cztery medale. Złoto wywalczyła drużyna męska, w skład której weszli: Tomasz Sinoracki, Rafał Żelazko, Andrzej Prokopski i Adam Nowosielski, srebro indywidualnie zdobył Tomasz Sinoracki, natomiast po brąz sięgnął Rafał Żelazko (również w turnieju indywidualnym) oraz drużyna żeńska, która składała się z: Justyny Anuszewskiej, Anny Lidzbarskiej i Agnieszki Fullbrandt.




Wyniki:


Floret kobiet indywidualnie:


Półfinały:
Martyna Synoradzka – Marta Pazik (obie AZS AWF Poznań) 15:4
Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów) – Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa) 15:9


Finał:
Synoradzka – Susfał 15:11


Kolejność:
1. Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań)
2. Małgorzata Susfał (D’Artagnan Ursynów)
3. Natalia Rajczak (AZS AWF Warszawa)
3. Marta Pazik (AZS AWF Poznań)
......................
5. Justyna Anuszewska
6. Anna Lidzbarska
12. Agnieszka Fullbrandt (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 15 zawodniczek




Floret mężczyzn indywidualnie:


Półfinały:
Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa) – Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:6
Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Tomasz Gmerek (Wrocławianie) 15:13


Finał:
Szymański – Sinoracki 15:5


Kolejność:
1. Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa)
2. Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Tomasz Gmerek (Wrocławianie)
............................
7. Adam Nowosielski
17. Andrzej Prokopski (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 26 zawodników




Floret kobiet drużynowo:


Półfinały:
AZS AWF Warszawa – Sietom AZS AWFiS Gdańsk 45:32
Wrocławianie – AZS AWF Poznań 44:35


Mecz o 3 miejsce:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF Poznań 45:35


Finał:
AZS AWF Warszawa – Wrocławianie 45:40


Kolejność:
1. AZS AWF Warszawa
2. Wrocławianie
3. Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Justyna Anuszewska, Anna Lidzbarska, Agnieszka Fullbrandt)
4. AZS AWF Poznań

Startowało 5 zespołów



Floret mężczyzn drużynowo:


Półfinały:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk – AZS AWF II Warszawa 45:42
Wrocławianie I – AZS AWF I Warszawa 45:43


Mecz o 3 miejsce:
AZS AWF I Warszawa - AZS AWF II Warszawa 45:42


Finał:
Sietom AZS AWFiS Gdańsk – Wrocławianie I 45:37


Kolejność:
1. Sietom AZS AWFiS Gdańsk (Rafał Żelazko, Tomasz Sinoracki, Andrzej Prokopski, Adam Nowosielski)
2. Wrocławianie I
3. AZS AWF I Warszawa
4. AZS AWF II Warszawa

Startowało 9 zespołów










Kawka