DRUŻYNY SIETOMU NIEPOKONANE W MP JUNIORÓW20.03.2010, 16:02
Dziś we Wrocławiu odbyły się turnieje drużynowe Mistrzostw Polski we florecie. Sietom AZS AWFiS Gdańsk wywalczył dwa złote medale i jeden brązowy, który zdobyła druga drużyna florecistek. W finale zarówno rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn gdańszczanie okazywali się lepsi od zespołów Budowlanych Toruń.
Łącznie zawodnicy Sietomu zdobyli w tych mistrzostwach aż siedem medali: trzy złote, jeden srebrny i trzy brązowe.


Wyniki floretu kobiet:


Ćwierćfinały:
Sietom AZS AWFiS I Gdańsk – Budowlani II Toruń 45:11
Budowlani I Toruń – AZS AWF Warszawa 45:22
Sietom AZS AWFiS II Gdańsk – D’Artagnan Ursynów 45:34
AZS AWF Poznań – UKS Floret Ruda Śląska 37:30


Półfinały:
Sietom AZS AWFiS I Gdańsk – AZS AWF Poznań 40:22
Budowlani I Toruń – Sietom AZS AWFiS II Gdańsk 45:30


Mecz o 3 miejsce:
Sietom AZS AWFiS II Gdańsk - AZS AWF Poznań 45:29


Finał:
Sietom AZS AWFiS I Gdańsk – Budowlani I Toruń 45:36


Kolejność:
1. Sietom AZS AWFiS I Gdańsk (Hanna Łyczbińska, Marta Łyczbińska, Monika Paliszewska, Iwona Olbromska; trenerzy Longin Szmit, Adam Kaszubowski)
2. Budowlani Toruń
3. Sietom AZS AWFiS II Gdańsk (Dagmara Toboła, Barbara Jędrzejewska, Zuzanna Sobczak, Natalia Gołębiowska; trenerzy Longin Szmit, Adam Kaszubowski, Anna Sobczak)
4. AZS AWF Poznań
5. Budowlani II Toruń
6. AZS AWF Warszawa
7. UKS Floret Ruda Śląska
8. D’Artagnan Ursynów
..........................................................................
11. UKS Atena Gdańsk (Karina Goc, Hanna Żmijewska, Agata Wasilczyk, Marta Toboła)

Startowało 11 drużyn




Wyniki floretu mężczyzn:


Ćwierćfinały:
Sietom AZS AWFiS I Gdańsk – Budowlani II Toruń 45:19
Budowlani I Toruń – Kolejarz Wrocław 45:15
AZS AWF I Poznań – AZS AWF II Poznań 45:25
AZS AWF I Warszawa – Sietom AZS AWFiS II Gdańsk 37:32


Półfinały:
Sietom AZS AWFiS I Gdańsk – AZS AWF I Poznań 44:42
Budowlani I Toruń – AZS AWF I Warszawa 45:39


Mecz o 3 miejsce:
AZS AWF I Poznań – AZS AWF I Warszawa 45:32


Finał:
Sietom AZS AWFiS I Gdańsk – Budowlani I Toruń 45:44


Kolejność:
1. Sietom AZS AWFiS I Gdańsk (Filip Płocharski, Piotr Janda, Michał Janda, Krystian Gryglewski; trenerzy Stanisław Szymański, Łukasz Szymański, Longin Szmit)
2. Budowlani I Toruń
3. AZS AWF I Poznań
4. AZS AWF I Warszawa
5. Budowlani II Toruń
6. Sietom AZS AWFiS II Gdańsk (Robert Gajda, Mateusz Knitter, Ksawery Nowosielski, Ignacy Żabicki; trenerzy Stanisław Szymański, Łukasz Szymański)
7. AZS AWF II Poznań
8. Kolejarz Wrocław
...........................................................
10. UKS Atena Gdańsk (Filip Żmijewski, Bartosz Trznadel, Mateusz Kozłowski; trener Adam Kaszubowski)

Startowało 12 drużyn











Kawka