BARDZO DOBRY WYSTĘP "KAWIETY" W PORTUGALII.15.03.2010, 06:50
W Espinho k. Porto odbyły się kolejne zawody P¦ florecistów „Cidade de Espinho”. Najlepiej z Polaków spisał się Marcin Zawada (AZS-AWF Warszawa), który zaj±ł 3 miejsce. Bardzo mił± niespodziankę sprawił Paweł Kawiecki (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk), który awansował do ćwierćfinału i ostatecznie zaj±ł 8 miejsce. Dla podopiecznego Stanisława Szymańskiego i absolwenta Gdańskiej Szkoły Floretu (Paweł to kolega z „ławki szkolnej” Sylwii Gruchały i Magdy Knop) to najlepszy występ w karierze w zawodach P¦.

W zawodach z powodu leczenia urazów nie wystartowali dwaj gdańszczanie: Radosław Glonek i Paweł Osmański


Wyniki:

Ćwierćfinały:
Renal Ganiejew (Rosja) – Victor Sintes (Francja) 15:9
Rusłan Nasibulin (Rosja) – Jerome Jault (Francja) 15:13
Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) – Julien Mertine (Francja) 15:10
Artiom Siedow (Rosja) – Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:14


Półfinały:
Ganiejew – Zawada 15:13
Nasibulin – Siedow 15:9


Finał:
Ganiejew – Nasibulin 15:10


Kolejno¶ć:
1. Renal Ganiejew (Rosja)
2. Rusłan Nasibulin (Rosja)
3. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa)
3. Artiom Siedow (Rosja)
5. Victor Sintes (Francja)
6. Jerome Jault (Francja)
7. Julien Mertine (Francja)
8. Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
........................................................................
32. Leszek Rajski (Wrocławianie)
35. Tomasz Ciepły (AZS AWF Warszawa)
38. Sławomir Mocek (Jamalex IKS Leszno)
41. Aleksander Szymański (AZS AWF Warszawa)
52. Stefan Roszkowski (AZS AWF Warszawa)
57. Rafał Żelazko (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
67. Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
93. Andrzej Witkowski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
102. Michał Przybysławski (AZS AWF Warszawa)

Startowało 124 zawodników


Walki Polaków:

1/32:
Marcin Zawada – Thibault Sarda (Francja) 15:5
Paweł Kawiecki – Edward Jefferies (Wielka Brytania) 15:11
Leszek Rajski – Gregory Koenig (Francja) 15:14
Tomasz Ciepły – Jeremy Goldstein (USA) 11:15
Sławomir Mocek – Guilluame Pitta (Francja) 14:15
Aleksander Szymański – Igor Gridniew (Rosja) 8:15
Stefan Roszkowski – Victor Sintes (Francja) 12:13
Rafał Żelazko – Renal Ganiejew (Rosja) 4:15


1/16:
Marcin Zawada – Terence Joubert (Francja) 15:14
Paweł Kawiecki – Marcel Marcilloux (Francja) 15:7


1/8:
Marcin Zawada – Jeremy Cadot (Francja) 15:14
Paweł Kawiecki – Aleksiej Czeremisinow (Rosja) 15:12



Teraz reprezentację Polskich florecistów czeka przerwa w startach w P¦, do których powróci w Szanghaju (30.04.-1.05.). Wcze¶nie – 17.04. odbęd± się zawody PP w Poznaniu (Mem. Jana Pieczyńskiego).