ZUZIA SOBCZAK NIEPOKONANA W PP KADETÓW27.01.2010, 01:40
Zawodniczka Sietomu AZS AWFiS Gdańsk Zuzanna Sobczak ledwo zdążyła wrócić z Włoch, gdzie zajęła drugie miejsce w Pucharze Europy Kadetów, a już odniosła kolejny sukces. Reprezentantka Gdańskiej Szkoły Floretu zwyciężyła bowiem w trzecim w tym sezonie turnieju Pucharu Polski Juniorów Młodszych (do lat 17), który rozegrany został w ubiegłą niedzielę w Toruniu. Podopieczna fechmistrza Longina Szmita w finale pokonała toruniankę Martę Thiem 15:9, która to z kolei w walce półfinałowej uporała się z inną zawodniczką „ze stajni” Longina Szmita – Natalią Gołębiowską. We florecie chłopców nie było aż tak okazale, lecz również z sukcesami. Zwyciężył wprawdzie Oskar Metza (AZS AWF Poznań), jednak dwóch zawodników Sietomu zajęło w Toruniu trzecie miejsca. Byli to Mateusz Knitter i Ignacy Żabicki. Tuż za nimi, na piątej pozycji uplasował się ponadto ich klubowy kolega, Ksawery Nowosielski. Wszyscy trzej zawodnicy to podopieczni trenera Łukasza Szymańskiego.

W tym samym czasie w Waldkirch odbył się turniej Pucharu Świata Juniorek (do lat 20). Zwyciężyła w nim Rosjanka Inna Derigłazowa, która w finale pokonała 15:10 Nzinghę Prescod z USA. Najwyżej sklasyfikowana Polka – Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zajęła 11 miejsce. Na 13 pozycji uplasowała się zaś jej klubowa koleżanka Monika Paliszewska. Gdańszczanki jako jedyne z polskiej ekipy awansowały do czołowej „16” turnieju.

Wyniki PP W Toruniu:

Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Halina Ptak (UKS Kusy Szczecin) 15:8
Marta Thiem (Budowlani Toruń) - Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska) 15:12
Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń) 9:8
Natalia Zakrzewska (AZS AWF Warszawa) - Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań) 15:3

Sobczak - Zaklrzewska 15:9
Thiem - Gołębiowska 10:7

Sobczak - Thiem 15:9

1. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
2. Marta Thiem (Budowlani Toruń)
3. Natalia Gołębiowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Natalia Zakrzewska (AZS AWF Warszawa)
5. Marika Chrzanowska (Budowlani Toruń)
6. Zuzanna Madajczyk (AZS AWF Poznań)
7. Aleksandra Lasic (UKS Floret Ruda Śląska)
8. Halina Ptak (UKS Kusy Szczecin)
..............................................................
9. Katarzyna Jezierska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
11. Karolina Pachucka (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
12. Laura Lewańczyk (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
14. Agata Wyganowska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
15. Barbara Wasilewska (UKS de La Salle Gdańsk)
16. Martyna Przybyłowicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowały 53 zawodniczki.

Oskar Metza (AZS AWF Poznań) - Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań) 15:12
Szymon Kozłowski (Budowlani Toruń) - Ksawery Nowosielski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:8
Ignacy Żabicki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Piotr Andrzejak (AZS AWF Warszawa) 15:10
Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Karol Gawlikowski (Wrocławianie) 15:6

Metza - Żabicki 15:6
Kozłowski - Knitter 15:6

Metza - Kozłowski 15:4