SIOSTRY ŁYCZBIŃSKIE Z SUKCESAMI W BRATYSŁAWIE30.10.2009, 14:06
W ubiegłą niedzielę w Bratysławie odbył się XXXIV Memoriał Ferdynanda De Martinengo – turniej Pucharu Świata Juniorów (do lat 20) we florecie kobiet i mężczyzn. Bardzo dobrze zaprezentowały się w stolicy Słowacji siostry Łyczbińskie, które od niedawna reprezentują barwy Sietomu AZS AWFiS Gdańsk. Hanna zajęła trzecią, zaś Marta piątą lokatę. Co ciekawe, bliźniaczki musiały uznać wyższość tej samej zawodniczki - Rosjanki Anastazji Iwanowej, która zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Olga Rachele Calissi z Włoch. Hania i Marta pochodzą z Torunia, gdzie trenowały w klubie Budowlani Toruń pod okiem Aleksandra Borkowskiego. Mają one na koncie między innymi tytuł drużynowych mistrzyń świata juniorek zdobyty w 2008 r. W październiku tego roku rozpoczęły one studia w Gdańsku i to był powód ich przenosin do Sietomu. W nowym klubie ich trenerem został fechtmistrz Longin Szmit.
Turniej mężczyzn zdominowali Włosi. W finałowym pojedynku Tommaso Lari pokonał reprezentacyjnego kolegę Michele Di Franciscę. Na trzecim miejscu uplasował się Maciej Włosek z Budowlanych Toruń i kolejny Włoch – Francesco Trani. Mało brakowało, aby do ćwierćfinału awansował Filip Płocharski ze Sietomu. Podopieczny fechtmistrza Stanisława Szymańskiego przegrał jednak rundę wcześniej z Ukraińcem Rewuckim wynikiem 11:12 ustanowionym w dogrywce.





Wyniki:



Floret kobiet:


Ćwierćfinały:
Olga Rachele Calissi – Alice Volpi (obie Włochy) 15:12
Anastazja Iwanowa (Rosja) – Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 12:9
Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) – Violetta Piergiacomi (Włochy) 12:9
Fanni Biro (Węgry) – Beatrice Monaco (Włochy) 15:12


Półfinały:
Calissi – Biro 15:5
Iwanowa – H. Łyczbińska 15:11


Finał:
Calissi – Iwanowa 15:6


Kolejność:
1. Olga Rachele Calissi (Włochy)
2. Anastazja Iwanowa (Rosja)
3. Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
3. Fanni Biro (Węgry)
5. Marta Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
6. Alice Volpi (Włochy)
7. Beatrice Monaco (Włochy)
8. Violetta Piergiacomi (Włochy)
.........................................................
14. Emilia Rygielska (Budowlani Toruń)
25. Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
31. Martyna Jelińska (Budowlani Toruń)
47. Marta Hausman (Budowlani Toruń)
72. Dagmara Toboła (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
74. Ewa Siedlik (AZS AWF Poznań)
77. Monika Paliszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
80. Marta Ciesielska (AZS AWF Poznań)
80. Aleksandra Breś (AZS AWF Warszawa)
88. Patrycja Sarnowska (Budowlani Toruń)

Startowało 111 zawodniczek.





Floret mężczyzn:


Ćwierćfinały:
Tommaso Lari – Edoardo Luperi (obaj Włochy) 15:11
Michele Di Francisca (Włochy) – Siergiej Byk (Białoruś) 15:11
Maciej Włosek (Budowlani Toruń) – Filippos Nissim (Grecja) 15:7
Francesco Trani (Włochy) – Igor Rewuckij (Ukraina) 15:5


Półfinały:
Lari – Włosek 15:12
Di Francisca – Trani 15:9


Finał:
Lari – Di Francisca 15:9


Kolejność:
1. Tommaso Lari (Włochy)
2. Michele Di Francisca (Włochy)
3. Maciej Włosek (Budowlani Toruń)
3. Francesco Trani (Włochy)
5. Edoardo Luperi (obaj Włochy)
6. Igor Rewuckij (Ukraina)
7. Siergiej Byk (Białoruś)
8. Filippos Nissim (Grecja)
.............................................
10. Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
26. Damian Koper (AZS AWF Poznań)
31. Michał Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
32. Piotr Janda (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
51. Maciej Czajkowski (Budowlani Toruń)
58. Miłosz Nuckowski (Wrocławianie)
58. Piotr Tuszkiewicz (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
79. Mateusz Knitter (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
84. Rafał Wiśniewski (AZS AWF Poznań)
103. Mikołaj Smura (AZS AWF Poznań)
109. Michał Kosicki (Budowlani Toruń)

Startowało 124 zawodników.







Kawka