MP AZS W SZERMIERCE14.06.2009, 19:57
Wczoraj i dziś w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS w Gdańsku odbyły się Mistrzostwa Polski AZS w szermierce. Zawody rozegrano we wszystkich broniach: florecie, szabli i szpadzie. W sobotę rozegrano turniej floretu mężczyzn oraz szabli kobiet i mężczyzn. Dzisiaj natomiast na planszę wyszły florecistki oraz szpadziści i szpadzistki.



Najlepsi floreciści turnieju





Wyniki:

Szabla kobiet:

Ćwierćfinały:
Aleksandra Socha - Izabela sajewicz (obie AZS AWF Warszawa) 15:7
Irena Więckowska (AZS AWF Warszawa) - Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań) 15:13
Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok) - Różycka Katarzyna (O.Ś. AZS Poznań) 15:14
Agnieszka Zdrojewska (O.Ś. AZS Poznań) - Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) 15:11

Półfinały:
Socha - Zdrojewska 15:2
Więckowska - Ciwoniuk 15:8

Finał:
Socha - Więckowska 15:3


Kolejność:
1. Aleksandra Socha
2. Irena Więckowska (obie AZS AWF Warszawa)
3. Anna Ciwoniuk (UKS 13 Białystok)
Agnieszka Zdrojewska (O.Ś. AZS Poznań)
5. Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa)
6. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań)
7. Izabela Sajewicz (AZS AWF Warszawa)
8. Katarzyna Różycka (O.Ś. AZS Poznań)

Startowało 12 zawodniczek




Zwyciężczyni rywalizacji szablistek - A. Socha





Szabla mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Marcin Koniusz (AZS AWF Katowice) - Michał Kosman (AZS AWF Warszawa) 15:7
Jan Karkosz (AZS AWF Katowice) - Mariusz Wróbel (AZS AWF Warszawa) 15:6
Marcin Kościelniakowski - Daniel Olejnik (obaj AZS AWF Warszawa) 15:12
Bartłomiej Olejnik (AZS AWF Warszawa) - Przemysław Piński (AZS AWF Katowice) 15:13

Półfinały:
Koniusz - Kościelniakowski 15:6
Karkosz - Olejnik 15:14

Finał:
Koniusz - Karkosz 15:10


Kolejność:
1. Marcin Koniusz
2. Jan Karkosz (obaj AZS AWF Katowice)
3. Marcin Kościelniakowski
Bartłomiej Olejnik
5. Mariusz Wróbel
6. Daniel Olejnik (wszyscy AZS AWF Warszawa)
7. Przemysław Piński (AZS AWF Katowice)
8. Michał Kosman (AZS AWF Warszawa)

Startowało 19 zawodników



Floret mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa) - Filip Płocharski (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:5
Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) - Tomasz Sinoracki (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
Paweł Osmański - Piotr Janda (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11
Andrzej Witkowski - Rafał Żelazko (obaj Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:10

Półfinały:
Zawada - Osmański 15:9
Ciepły - Witkowski 15:9

Finał:
Zawada - Ciepły 15:14


Kolejność:
1. Marcin Zawada (AZS AWF Warszawa)
2. Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań)
3. Paweł Osmański
Andrzej Witkowski
5. Rafał Żelazko
6. Filip Płocharski
7. Tomasz Sinoracki
8. Piotr Janda (wszyscy Sietom AZS AWFiS Gdańsk)

Startowało 33 zawodników



Floret kobiet:

Ćwierćfinały:
Małgorzata Wojtkowiak - Monika Paliszewska (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9
Katarzyna Kryczało - Agnieszka Kulczycka (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:9
Karolina Chlewińska - Dagmara Toboła (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:5
Iwona Olbromska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Małgorzata Susfał (D'Artagnan Ursynów) 15:8

Półfinały:
Wojtkowiak - Chlewińska 11:10
Kryczało - Olbromska 15:6

Finał:
Wojtkowiak - Kryczało 9:4

Kolejność:
1. Małgorzata Wojtkowiak
2. Katarzyna Kryczało
3. Karolina Chlewińska
Iwona Olbromska
5. Monika Paliszewska
6. Agnieszka Kulczycka
7. Dagmara Toboła (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
8. Małgorzata Susfał (D'Artagnan Ursynów)

Startowało 35 zawodniczek




Szpada kobiet:

Ćwierćfinały:
Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa) - Katarzyna Dąbrowa (AZS AWF Wrocław) 15:7
Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice) - Karolina Marcinkowska (AZS AWF Wrocław) 15:6
Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa) - Julia Głowacka (AZS AWF Katowice) 15:6
Dominika Mosler (AZS AWF Katowice) - Joanna Rawska (AZS AWF Warszawa) 14:13

Półfinały:
Piekarska - Mosler 15:12
Bereza - Dmowska-Andrzejuk 15:10

Finał:
Piekarska - Bereza 15:14

Kolejność:
1. Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa)
2. Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice)
3. Dominika Mosler (AZS AWF Katowice)
Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa)
5. Joanna Rawska (AZS AWF Warszawa)
6. Katarzyna Dąbrowa
7. Karolina Marcinkowska (obie AZS AWF Wrocław)
8. Julita Głowacka (AZS AWF Katowice)

Startowały 24 zawodniczki



Szpada mężczyzn:

Ćwierćfinały:
Maciej Szumski (AZS AWF Wrocław) - Artiom Gripas (Stszerm Legia Warszawa) 15:10
Bartosz Osetek (AZS AWF Wrocław) - Wojciech Adamczewski (AZS AWF Warszawa) 15:11
Mariusz Krzemiński (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Damian Merkel (AZS AWF Katowice) 13:12
Michał Adamek - Maciej Barabasz (obaj AZS AWF Wrocław) 15:14

Półfinały:
Szumski - Adamek 15:12
Osetek - Krzemiński 10:9

Finał:
Szumski - Osetek 15:8

Kolejność:
1. Maciej Szumski
2. Bartosz Osetek
3. Michał Adamek (wszyscy AZS AWF Wrocław)
Mariusz Krzemiński (Sietom AZS AWFiS Gdańsk)
5. Damian Merkel (AZS AWF Katowice)
6. Maciej Barabasz (AZS AWF Wrocław)
6. Artiom Gripas (Stszerm Legia Warszawa)
8. Wojciech Adamczewski (AZS AWF Warszawa)

Startowało 31 zawodników


Klasyfikacja uczelni wyższych:
1. AWFiS Gdańsk 30,5 pkt
2. AWF Wrocław 24,5
3. AWF Katowice 21,5

Klasyfikacja klubowa:
1. AZS AWF Warszawa 69,5 pkt
2. Sietom AZS AWFiS Gdańsk 62,5
3. AZS AWF Katowice 35,5







Kawka