MOCNY POCZˇTEK.ZWYCIĘSTWA FLORECISTÓW SIETOMU W MŁODZIEŻOWYM P¦ W BRATYSŁAWIE.20.10.2003, 10:12
18.10. w Bratysławie odbył się XXVIII Memoriał Ferdinanda De
Martinengo we florecie kobiet i mężczyzn w kategorii młodzieżowej
(do lat 20).Jest to pierwszy turniej z cyklu Młodzieżowego
Pucharu ¦wiata w sezonie 2003/2004.Ten nowy sezon ¶wietnie
rozpoczęli Polacy, którzy przygotowuj± się do Młodzieżowych ME w
szermierce w Porec (Chorwacja) w dn. 4-9 listopad br.

Floret kobiet


K.Kryczało od zwycięstwa w Bratysławie rozpoczęła marsz po zdobycie Pucharu ¦wiata w sezonie 2003/2004




Triumfatorka klasyfikacji generalnej w ubiegłym sezonie-
Katarzyna Kryczało (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk-trener Longin Szmit)
powtórzyła swój sukces sprzed roku i ponownie zwyciężyła w
Bratysławie.

Ćwierćfinały:Katarzyna Kryczało (Polska)-Serena Teo(Włochy)
14:12, Gabriela Surano (Włochy)-Sandra Kleinberger (Austria)
15:8, Olimpia Troili (Włochy)-Agata Kantorska (Polska -Warta
Poznań) 15:8, Martina Gastou- Audrey Poggi (obie Francja) 15:6
Półfinały:Kryczało- Troili 15:5, Surano-Gastou 15:11
Finał:Kryczało-Surano 15:6

Kolejno¶ć:
1,Kryczało
2.Surano
3.Troili i Gastou
5.Teo
6.Kleberger
7.Kantorska
8.Poggi

Miejsca innych Polek:
11.Marta Matysik (AZS-AWF Warszawa)
15.Anna Lidzbarska
24.Izabela Knop
26.Joanna Bórkowska(wszystkie Sietom)
31.Daria Kasperek (D’Artagnan Warszawa)
39.Agnieszka Kulczycka (Sietom)
46.Aneta ¦widerska (Kolejarz Wrocław)
53.Martyna Synoradzka (Warta Poznań)
63.Alina Kujawa (MKS Kusy Szczecin)
65.Klaudia Tomkowiak (Korona Wrocław)
70.Joanna Sikora (Sietom)

Startowały 92 florecistki.


Floret mężczyzn


Krzysztof Pietrusiak – podopieczny fechmistrza Stanisława Szymańskiego jest pierwszym Gdańszczaninem, który odniósł indywidualne zwycięstwo w Młodzieżowym P¦





Ćwierćfinały: Krzysztof Pietrusiak-Łukasz Mandes (Polska, AZS-AWF
Warszawa) 15:11, Steffen Lomberg (Niemcy)-Niccolo Nutti (Włochy)
15:12,Luca Marotta (Włochy)-Andreas Nagy (Węgry) 15:11, Tamas
Kreiss (Wegry)- Boris Zorc (Niemcy) 15:10
Półfinały:Pietrusiak-Marotta 15:8, Lomberg-Kreiss 15:12
Finał:Pietrusiak-Lomberg 15:10

Kolejno¶ć:
1.Pietrusiak
2.Lomberg
3.Marotta i Kreiss
5.Nutti
6.Mandes
7.Nagy
8.Zorc

Miejsca pozostałych Polaków:
14.Stanisław De Bazelaire (AZS-AWF Warszawa)
15.Jakub Jedrkowiak (Polonia Leszno)
25.Mateusz Witkowski (Warta Poznań)
28.Grzegorz Kamka
33.Andrzej Witkowski (obaj Sietom)
34.Michał Majewski
38.Błażej Serafin (obaj AZS-AWF Warszawa)
54.Tomasz Nowak (Warta Poznań)
61.Konrad Pietrusiak (Sietom)
71.Michał Przybysławski

Startowało 121 florecistów.


W najbliższy weekend floreci¶ci(tylko mężczyĽni)walcz± w
kolejnych zawodach Młodz. P¦ „Eden Cup” w Londynie.