VI GDAŃSKA KUŹNIA ZA NAMI04.06.2009, 14:14
W sobotę i niedzielę w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS już po raz szósty odbyła
się "Gdańska Kuźnia", czyli Otwarte Mistrzostwa ZKPiG 26 w Gdańsku we
florecie dzieci, młodzików i juniorów młodszych.

Gościem specjalnym i Patronem Sportowym zawodów była Magdalena Mroczkiewicz, która najwyżej sklasyfikowanemu uczniowi ZKPiG w każdym z turniejów wręczyła specjalny dyplom gratulacyjny oraz maskotkę "mrówka".

W sobotę, kiedy rozgrywano turniej chłopców, na podium znalazło się trzech
gdańszczan. W najstarszej kategorii wiekowej (15-16 lat) zwyciężył Krystian
Gryglewski (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk) , a jego klubowy kolega Ksawery
Nowosielski stanął na najniższym stopniu podium.

Do ścisłego finału w kategorii dzieci (10-11 lat) dotarł Mikołaj Rudnicki
(UKS Atena Gdańsk), który po zaciętym pojedynku uległ w walce o pierwsze
miejsce Millerowi z Poznania.

W niedzielę, podczas turnieju florecistek, było jeszcze lepiej. Aż 6 gdańszczanek
znalazło się na podium. W kategorii juniorek młodszych złoto wywalczyła
Zuzanna Sobczak , która pokonała koleżankę klubową Natalię Gołębiowską (obie
Sietom). Na podium stanęła też Martyna Przybyłowicz (Sietom).

Wśród młodziczek drugie miejsce zajęła Natalia Wośko, a na 3 miejscu
znalazły się Wiktoria Rezmer (obie UKS de LA Salle Gdańsk) oraz Anna
Szymczak (Atena).

Niedzielne finały "okraszone" były dodatkowymi wydarzeniami. Dziś odbyło
się pasowanie uczniów klasy IVa ZKPiG 26 na szermierzy, którego dokonał
dyrektor szkoły - pan Jacek Mielewczyk wraz z opiekującymi się tą klasą
trenerami - Krzysztofem Walką i Andrzejem Witkowskim oraz wychowawczynią -
Katarzyną Maszką.

Łącznie w VI Gdańskiej Kuźni, wystartowało aż 365 młodych florecistek i
florecistów.



Wyniki:



Dzieci (10-11 lat):

Dziewczęta:

1. Małgorzata Strachowska (Zjednoczeni Pabianice)
............................................................................
7. Katarzyna Krychowska (Atena)
8. Marta Czerwińska
15. Natalia Brzezińska (obie de La salle)
16. Zuzanna Bober
17. Joanna Toporska
19. Natalia Muklewicz (wszystkie UKS Atena)

Startowało 47 zawodniczek



Chłopcy:





1. Jakub Miller (Warta - Muszkieterowie Poznań)
2. Mikołaj Rudnicki (UKS Atena Gdańsk, trener Krzysztof Walka)
3. Kacper Jakubowski (AZS Bydgoszcz) i Mikołaj Sowa (Kolejarz Wrocław)
............................................................................
11. Michał Szewczyk
16. Wiktor Olszewski (obaj Atena Gdańsk)



Startowało 67 zawodników




Młodzicy (12-14 lat):

Dziewczęta:

1. Sandra Sulik (Budowlani Toruń)
2. Natalia Wośko
3. Wiktoria Rezmer (obie de La Salle Gdańsk, trener Jarosław Mojski) i Anna
Szymczak (Atena, trener Adam Kaszubowski)
............................................................................
5.Karolina Kućko
7. Marta Toboła
9. Dominika Piętka
11. Magdalena Drapella
15. Berenika Godlewska
16. Klaudia Czerwińska (wszystkie Atena Gdańsk)



Startowało 90 zawodniczek



Chłopcy:





1. Bartosz Cegielski (IKS Leszno)
2. Michał Kotleszka (Wrocławianie)
3. Marcin Karpicki i Alex Garbat (obaj Warta - Muszkieterowie Poznań)
.................................................................
7. Bartłomiej Trznadel
9. Piotr Sobczak
14. Mateusz Kozłowski
20. Marcin Sularz (wszyscy Atena Gdańsk)



Startowało 83 zawodników




Juniorzy młodsi (14-16 lat):

Dziewczęta:

1. Zuzanna Sobczak (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener L. Szmit)
2. Natalia Gołębiowska
3. Martyna Przybyłowicz (obie Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trenerzy A. Sobczak,
L. Szmit) i Halina Ptak (Kusy Szczecin)
............................................................................
5. Agata Wyganowska
7. Anna Korneluk
11. Joanna Szypułowska (wszystkie Sietom)
12. Karolina Mielewczyk (Atena)
13. Karolina Pachucka (Sietom)
16. Agata Wasilczyk (Atena)


Startowały 42 zawodniczki



Chłopcy:





1. Krystian Gryglewski (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Longin Szmit)
2. Rafał Wiśniewski (AZS-AWF Poznań)
3. Ksawery Nowosielski (Sietom AZS-AWFiS Gdańsk, trener Łukasz Szymański) i
Jakub Surwiło (AZS-AWF Warszawa)
............................................................................
6. Mateusz Knitter
11. Michał Siess
14. Ignacy Żabicki
20. Szymon Szewczyk (wszyscy Sietom AZS-AWFiS Gdańsk)


Startowało 36 zawodników





R. Sobczak