GDAŃSZCZANKI DRUGIE W DRUŻYNOWYM PŚ ROZEGRANYM W ST. PETERSBURGU!24.05.2009, 23:22
W Sankt Petersburgu od piątku do niedzieli rozgrywano ostatni w tym sezonie turniej Grand Prix Pucharu Świata we florecie kobiet.
W "Sanktpetersburskim Florecie" wystartowało osiem Polek. Dwie z nich - Sylwia Gruchała i Magdalena Knop - dotarły do czołowej "16" turnieju. Obie gdańszczanki swe pojedynki o awans do szerokiego finału zgodnie przegrały z Koreankami. Knop uległa Hyun Hee Nam, zaś Gruchała Hee Sook Jeon. Ostatecznie Sylwię sklasyfikowano na 9 miejscu, natomiast "Knopa" zajęła 15 lokatę. Zawody wygrała niezniszczalna Włoszka - Valentina Vezzali, która w finale zaledwie jednym trafieniem pokonała swoją rodaczkę Ariannę Errigo.
Jak na Grand Prix przystało, ostatniego dnia odbył się turniej drużynowy. Biało-czerwone walczące w składzie: Sylwia Gruchała, Anna Rybicka, Katarzyna Kryczało i Małgorzata Wojtkowiak (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) zaprezentowały się w nim jeszcze lepiej niż przed tygodniem w Seulu, gdzie zajęły 3 lokatę. Dzisiaj podopiecznym fechtmistrza Longina Szmita udało się awansować "oczko" wyżej. Po drodze do drugiego miejsca Polki pokonały między innymi mistrzynie olimpijskie z Pekinu - Rosjanki. W finale minimalnie lepsze okazały się Włoszki, które zwyciężyły wynikiem 45:43.

Warto nadmienić, iż trzy walczące dziś w drużynie zawodniczki, tj. Rybicka, Gruchała i Kryczało, to absolwentki gdańskiej kuźni talentów, czyli niegdysiejszej SP nr 70, a dziś ZKPiG nr 26 w Gdańsku.