"O PUCHAR RAJCÓW GDAŃSKICH" W NOWEJ FORMULE.08.03.2009, 21:07
Wczoraj i dziś w Hali Widowiskowo – Sportowej AWFiS odbył się III turniej „ O Puchar Rajców Gdańskich” we florecie dzieci i młodzików, rozgrywany pod tradycyjnym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska – Bogdana Oleszka.

Na podium znalazło się sześcioro gdańszczan. Najlepiej spisał się Wiktor Olszewski (UKS Atena Gdańsk, trenerzy Katarzyna Felusiak - Zakrzewska i Adam Kaszubowski), który zwyciężył w kategorii dzieci (roczniki ’98-’99). Na 2 miejscach wśród młodzików (roczniki ’95-’97) uplasowali się Melania Lipińska (trener Longin Szmit) i Piotr Sobczak (trener A. Kaszubowski), na 3 natomiast Karolina Kućko (trener Longin Szmit)i Maciej Podralski (trenerzy Katarzyna Felusiak - Zakrzewska i Adam Kaszubowski) wśród młodzików oraz Mikołaj Rudnicki (trener Krzysztof Walka) wśród dzieci. Wszyscy wymienieni to zawodnicy UKS Atena Gdańsk, działającego w ZKPiG 26 – kuźni talentów.

Łącznie, w całych zawodach walczyło aż 183 młodych florecistów.





Wyniki:



Floret dziewcząt



Dzieci (10-11 lat)

1. Julia Strachowska (Zjednoczeni Pabianice) w finale 8:0

2. Katarzyna Matusiak (Warta-Muszkieterowie Poznań)

..........................................................

7. Patrycja Rudzińska

9. Anna Avirmed

10. Alicja Szostakiewicz

11. Joanna Toporska (wszystkie Atena)

12. Natalia Brzezińska (UKS de la Salle Gdańsk)

13. Katarzyna Stawiarska (Atena)

14. Maria Renke

15. Marta Czerwińska (obie de La Salle)



Młodzicy (12-14 lat)

1. Weronika Czajka (Zjednoczeni Pabianice) w finale 6:5

2. Melania Lipińska (Atena)

...............................................

3. Karolina Kućko

6. Julia Wąsowicz (obie Atena)

7. Natalia Wośko

9. Julia Buraczewska (obie de la Salle)

10. Anna Szymczak (Atena)

11. Wiktoria Rezmer (de la Salle)

12. Dominika Piętka

13. Wiktoria Jereczek

15. Anna Jereczek

16. Marta Długokęcka (wszystkie Atena)









Floret chłopców



Dzieci (10-11 lat)

1. Wiktor Olszewski (Atena) w finale 8:2

2. Krystian Jasiński (AZS-AWF Warszawa)

...........................................................

3. Mikołaj Rudnicki

13. Marcin Wyganowski (obaj Atena)

15. Kamil Lemański (de la Salle)









Młodzicy (12-14 lat)

1. Dominik Przyłuski (UKS Kusy Warszawa) w finale 12:3

2. Piotr Sobczak (Atena)

...................................................

3. Maciej Podralski

14. Albert Schmidt

16. Tymon Gagulewicz (wszyscy Atena)









Następnymi zawodami dzieci i młodzików z udziałem gdańszczan będą „ Challenge Wratislavia” w dn. 28-29.03.